İslam Slimani'ye çare aranıyor

Fenerbahçe Teknik Direktörü Phillip Cocu, İslam Slimani’ye çare arıyor.

13.09.2018 Perşembe Güncelleme : 13.09.2018-2:30 Perşembe

Fenerbahçe Teknik Direktörü Phillip Cocu, İslam Slimani’ye çare arıyor. Cezayirli futbolcunun özelliklerini tam olarak yansıtabilmesi için kanatlardan etkili ortalar ve orta sahadan iyi paslar alması gerekiyor.

Özellikle deplasman maçlarında bu sıkıntı daha çok hissediliyor. Hollandalı teknik heyet benzer bir durum yaşamamak için milli arada yoğun çalışmalar yaptı. İlk etapta kanatların daha etkili kullanılması planlandı.

Ayrıca orta sahaya Benzia’nın dahil olmasıyla 10 numara sorunu da çözüldü. Teknik Direktör Cocu, bu futbolcuya orta sahada yer vererek Slimani’ye önemli topların ulaşacağını düşünüyor.

Kanatlarda Aatıf ve Ayew’i oynatmayı planlayan Cocu, bunun yanısıra Barış Alıcı’ya da güveniyor. Genç futbolcunun hamle oyuncusu olarak oyuna girmesi ve Slimani’ye yapacağı etkili ortalarla takımın sonuca gitmesi üzerinde duruluyor.

Konya mesaisi

Spor Toto Süper Lig’in 5. haftasında Atiker Konyaspor’a konuk olacak Fenerbahçe, hazırlıklarını sürdürdü. Teknik Direktör Phillip Cocu yönetiminde gerçekleştirilen antrenmanın koşu, ısınma ve koordinasyon hareketleriyle başladığı belirtildi. İdmanın, pas çalışmasının ardından yapılan yan top ile hücum varyasyonlarıyla tamamlandığı aktarıldı.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ