İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden PedalİST Projesi

Proje kapsamında 39 bin bisiklet öğrencilerin kullanımına sunulacak.

04.05.2017 Perşembe Güncelleme : 04.05.2017-15:46 Perşembe
AA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bisiklet kullanımının  yaygınlaşması ve sağlıklı nesillerin yetişmesine katkı sağlamak için PedalİST  Projesi'ni hayata geçirdi. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, günlük  hayatta bisiklet kullanımının artırılması ve gençler arasında sportif  aktivitelerin yaygınlaşması amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında 39 bin  bisiklet okullara dağıtılmaya başlandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından  uygulanan proje ile bisikletleri muhafaza edecek alanı bulunan yaklaşık 400 okula  bisikletleri teslim edildi.

Toplamda 500 okula verilecek 39 bin bisiklet, obeziteyle mücadele ve  öğrencilerin fiziksel aktivitelerine katkı sağlamak amacıyla okul sınırları  içerisinde kullandırılıyor. Beden eğitimi öğretmenlerinin gözetiminde uygulanan  proje ile çocukların bisiklet kullanma alışkanlıkları artırılıyor. Bisikletleri  teslim edilen 400 okulda ilk faaliyetler başladı.

Gençlik ve Spor Müdürlüğü ayrıca öğrencilere rehberlik etmesi amacıyla  www.pedal.ist internet portalını hizmete sundu. Yeni açılacak bisiklet spor  kulüplerine, okullara, beden eğitimi öğretmenlerine ve öğrencilere rehberlik eden  web sitesi güvenli bisiklet sürüş teknikleri ve egzersizler hakkında bilgiler  veriyor.
 

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ