İstanbul’da sağlık için koştular!

Vodafone 13. İstanbul Yarı Maratonu, 8 bin çipli sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi. Erkeklerde Etiyopyalı Walelegn Türkiye sınırları içerisinde parkur rekoru kırarak zirveye çıkarken, kadınlarda vatandaşı Abadel Yeshaneh ilk sırayı aldı.

09.04.2018 Pazartesi Güncelleme : 09.04.2018-2:30 Pazartesi

ERKAN AYRAÇ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor İstanbul tarafından Vodafone’un isim sponsorluğunda düzenlenen Vodafone 13. İstanbul Yarı Maratonu, 50’yi aşkın ülkeden 8 bin çipli sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi.
Tüm sporcuların daha sağlıklı bir yaşam için koştuğu organizasyonda erkeklerde Etiyopyalı Amdework Walelegn, 59:50 ile ilk sırayı alırken, bu derece aynı zamanda Türkiye sınırları içinde yapılan tüm yarı maratonlarda koşulan en iyi zaman olarak dikkat çekti. Kadınlarda ise Walelegn’in vatandaşı Ababel Yeshaneh 1:06:22’lik derecesiyle zirveye çıktı.
 
Yarı Maraton, Çeyrek Maraton ve Business Maraton kategorilerinde düzenlenen organizasyonda dereceye girenlere madalyaları, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Başkanvekili Göksel Gümüşdağ, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy ve Spor İstanbul Genel Müdürü Yakup Güler’in katılımıyla düzenlenen törende verildi. Yarı maratonda dereceye girenlere farklı kategorilerde yaklaşık 800 bin TL’lik para ödülü takdim edildi.
 
Tüm spor dallarına önem vermekle beraber maraton gibi geniş kitlesel katılımlı ve global nitelikli spor etkinliklerine ağırlık verdiklerini belirten Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Aksoy, “Vodafone olarak, İstanbul’un marka değerini ve ülkemizdeki spor sevgisini önemsiyoruz. Maratonların İstanbul’un kentlilik ve sportmenlik bilincine, dinamizmine, küresel marka değerine katkıda bulunan çok özel etkinlikler olduğuna inanıyoruz” ifadelerini kullandı.
 
Vodafone’dan dijital maraton deneyimi
Vodafone, bu yıl da teknolojisiyle yarı maraton organizasyonuna destek verdi. Şehrin belirli bölgelerinde kurduğu Wi-Fi alanları ile yarı maraton katılımcılarının bu hizmeti ücretsiz almalarını sağlayan Vodafone ayrıca, “Vodafone Yanımda” uygulamasından yarı maratonla ve sağlıkla ilgili bilgilere kolay erişim imkanı sundu.
 
 
 
 
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ