"İstedik mi başarırız"

Galatasaray Başkanı Cengiz, sürdürülebilir bir ekonomi yaratmayı hedeflediklerini söyledi, “Reel olarak asıl hedefimiz, denizi değiştiremeyeceğimiz için gemiyi güçlendirmektir” ifadesini kullandı.

14.03.2018 Çarşamba Güncelleme : 14.03.2018-3:07 Çarşamba

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, ekonomik sorunlara değindi, “Galatasaray’ın dalganın nereden geleceği belli olmadığı bu denizde güçlü bir gemi olmaktan başka çaresi yoktur” dedi.

Cengiz, kulüp dergisindeki yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Gerek uzak doğu pazarı gerekse dünyanın farklı lokasyonlarındaki sermaye gruplarının da dahil olmasıyla futbol dünyası çok da kontrollü olmayan bu büyüme karşısında okyanusun ortasında dalgayı bekleyen bir yelkenli gibi... UEFA ve yerel federasyonlar tarafından iktisadi reform çabaları ortaya konsa da geçmişten gelen yapısal bozukluklar nedeniyle sorunların çözümden çok, ertelenmesi metodu tercih ediliyor.”

Sarı-kırmızılıların başkanı, “Yönetim olarak göreve başladığımız günden bu yana neye mâl olursa olsun, günlük düşünmeden Galatasaray için en doğru adımı atmanın gayreti içindeyiz. sürdürebilir bir ekonomi en önemli hedefimiz. Ama reel olarak asıl hedefimiz denizi değiştiremeyeceğimiz için gemiyi güçlendirmektir” yorumunu yaptı.

Sarı-kırmızılıların güvenli limana ulaşacak rotaya sahip olduğunu dile getiren Mustafa Cengiz, “Galatasaraylılara kan, gözyaşı, başarısızlık vaadimiz kesinlikle yok. Aksine başarı için doğru yapılanma ile tekrar hamle yapma zamanının geldiğinin farkındayız. Zira büyük gemilerin yeri büyük okyanuslardır” dedi.

Mustafa Cengiz sözlerini şöyle tamamladı:

“Kadim bir geleneğin, vefalı bir duruşun ve feraset sahibi bir anlayışın sahipleri biz Galatasaraylılar, içinde bulunduğumuz güzel günleri de inkar etmeden, daha güzel günlerin geleceğe ertelenmiş olduğunu biliyoruz. Çünkü bizler Galatasaraylıyız, biz istedik mi başarırız.”


SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ