Karatay sahur menüsü

Karatay sahur menüsü Karatay diyeti uygulayan ve Karatay beslenme şeklini uygulayan kişiler tarafından oldukça merak ediliyor. Karatay sahur menüsü, diğer sahur menülerine oranla biraz daha farklı. Karatay beslenme şekline uyanlar Karatay sahur menüsünü çok beğenecekler. İşte canan Karatay'ın açıkladığı, Karatay sahur menüsü:

17.05.2018 Perşembe Güncelleme : 17.05.2018-17:25 Perşembe

Karatay sahur menüsü, Karatay diyeti uygulayanlar ve Karatay beslenme şeklini uygulayan kişiler tarafından oldukça merak ediliyor. Sağlıklı beslenmek isteyen tereyağı, pastırma gibi enfes lezzetlerde yemek yemek isteyenler Karatay sahur menüsünü uygulayabilirler. Tadı damağınızdan düşmeyecek enfes lezzette doyurucu ve lezzetli bir sahur menüsü hazırlamak isteyenler Karatay sahur menüsü tam size göre.  Aynı zamanda canan Karatay sahur menüsünün atlanmasının karaciğer ve pankreası yorduğunu belirtiyor.

Canan Karatay’a göre sahur günün kahvaltı öğünü olarak geçiyor. Canan Karatay sahurda hamur işi ve şekerli yiyeceklerin tüketilmesini hiçbir şekilde tavsiye etmiyor. Canan Karatay’ın sahur menüsü son derece sağlıklı ve doyurucu olmak zorunda…İşte canan Karatay’ın önermiş olduğu Karatay sahur menüsü…


Canan Karatay sahur menüsü

1-    Yeşillik yanında soğuk köfte 

2-    Pastırmalı yumurta 

3-    2 adet yumurta en az 

4-    İsteğinize göre peynir ( peyniri istediğiniz kadar tüketebilirsiniz diyor)

5-    Domates, salatalık 

6-    Ekmek yerine 1 avuç ceviz veya fındık ( burada dikkat edilecek en önemli husus kuruyemişlerin tuzsuz olmasıdır.)

 

 

7-    Dilediğiniz kadar tereyağı ve zeytinyağı 

8-    Çay ve kahve serbest (şekersiz olduğu sürece)

9-    1 bardak günlük süt 

10-    1 kase yoğurt 

11-    İftardan sahura kadar 2 buçuk litre su 

Karatay sahur menüsüne asla girmemesi gereken yasaklılar listesi

Karatay diyetinde zannedilenin aksine bol bol çay veya kahve içilebilir. Ancak çay ve kahvenin oruçluyken zarar vermemesi için mutlaka şekersiz olarak tüketilmesi gerektiğini önermektedir. Sahurda içilen bir fincan taze sıkılmış portakal suyu da günlük C vitamini ihtiyacının karşılanmasına yardımcı olmaktadır. 

Ayrıca Karatay sahur menüsünde bal reçel, kaymak gibi yüksek glisemik indeksine sahip olan gıdalar tüketilmemelidir. Bu gıdalar Karatay’a göre sahurda tüketildiğinde susamaya neden olurlar.

Ayrıca tatlı, bal, reçel gibi yüksek glisemik indeksli karbonhidratlar yenmemelidir. Susamaya neden olurlar.

Karatay menüsünde susuzluğu alan içecek önerisi

 

Karatay aynı zamanda susuzluğunuzu alacak bir de içecek öneriyor.  Ayranın içerisine atacağınız birkaç yaprak nane gün içerisinde susamanızın önüne geçiyor.

Aynı zamanda taze naneli yoğurtta susamanızı engelleyen besinler arasındadır. 

Oruç tutarken halsiz hissedenlere Karatay önerisi…

 

Karatay oruç tutanlara gün içerisinde halsiz hissedenlere zeytin ve zeytin yağı öneriyor.