Kasırga gizemli yaratığı sahile getirdi

ABD'nin Teksas eyaletinde 60 kişinin hayatına mal olan Harvey Kasırgası sonrası plaja daha önce eşi benzeri görülmemiş tuhaf bir yaratık vurdu. Kimsenin ne olduğunu bilmediği garip canlının yılan balığı olduğunu düşünenler de var.

13.09.2017 Çarşamba Güncelleme : 13.09.2017-23:34 Çarşamba
milliyet.com.tr

Teksas eyaletinin kıyılarına vuran gizemli yaratığın ne olduğunu bilen yok. Harvey kasırgası sonrası ortaya çıkan garip canlı karşısında bilim insanları bile şaşkın. Biyologlar gördükleri şeyin ne olduğunu tam olarak bilemiyor.

ABD'de 1905 yılında kurulan Ulusal Kuşsevenler Topluluğu üyesi tarafından sosyal medyada paylaşılan görüntü dikkat çekti. Preeti Desai isimli bir kullanıcı yaratığı gördüğünü "Teksas'te bir plajda uzaktan bir şey gördüm Gittikçe yaklaştığımda gördüğüm şey işte buydu" diyerek anlatıyor.

Bilim insanları yada biyologlar henüz canlının ne olduğunu açıklayabilmiş değil.  Ancak kimisi gizemli canavarın bir yılanbalığına olduğunu düşünüyor.

ABD'de Irma Kasırgası faciasından önce Teksas eyaletini vuran Harvey Kasırgası'nda 60 kişi hayatını kaybetmiş, kasırganın maliyetinin 180 milyar doları bulabileceği açıklanmıştı.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ