Kaşlar ona emanet

11.03.2018 Pazar

Kaş deyip geçmeyin, doğallıktan şaşmayın. Konu kaş olunca, doğru adresi bulmak önemli. Sonuçta kaşlarımız eşittir, ifademiz.

Bundan yıllar önce, Esmeray Yıldırım’la ilk tanıştığımızda elimizde ince belli çay bardaklarımız, uzun uzun sohbet etmiştik. Bizimkisi ilk görüşte arkadaşlıktı. Esmeray, kendi salonunu açıp imaj ve kaş yenileme konularında bir isim olmayı hayal ediyordu, ben de ilk romanımı çıkarabilmeyi. Saatler ve çaylar sonra, birbirimize “Seni tanıdığıma çok sevindim, şansın bol olsun” diyerek ayrıldık.

Kavuşmamız uzun sürmedi. Bir hafta sonra Esmeray’ın kapısını çaldım ve “Benim kaşlar sana emanet” diyerek kendimi, usturayı bir sihirbaz gibi kullanan Esmeray’a teslim ettim. İnsan önce bir korkuyor tabii, sonuçta ustura bu şakaya gelmez, ibiş gibi kalakalmak da var. Fakat Esmeray’ın kendi özel formülüyle hazırladığı besleyici doğal yağları sayesinde hayal bile edemeyeceğim kaşlara sahip oldum. Hayatımda “İyi ki yaptım” dediğim şeylerden biriydi yani.

Formül artık elimizde 

Artık o gün, birbirimize ne kadar içten şans dilediğimizi siz düşünün, bugün ben dördüncü romanımı kitaplığıma yerleştirirken, Esmeray da Levent’te kendi stüdyosunu açtı, Moonlife Ödülleri’nde imaj ödülünü kucakladı. Önemli bir ödülmüş bu. Hazal Kaya, Defne Samyeli, Soral kardeşler, Seda Bakan, Serenay Aktaş, Demet Özdemir... Kaşları için onun kapısını çalmayan nerdeyse yok gibi. Alamet-i farikasıysa kaşlarınızı doğal yöntemlerle şekillendirmesi. Kalıcı güzellik çözümlerinde de iddialı fakat doğaldan şaşmıyor. Hatta hepimizin formülünü araştırdığı o meşhur yağlarını nihayet piyasaya sürdü, “Yıllarca aynı noktalardan alınmış, zayıflamış veya bir takım hormonal nedenlerden ötürü dökülmüş kaşlar için herkesin evde kolayca uygulayabileceği üç aşamalı bir bakım seti geliştirdim. Roller ile kaşlarda kan dolaşımını hızlandırıyor, kaş serumu ve kaş yağıyla kaşlarınızı besliyorsunuz. Bir de kirpiklerinizi sizi hayrete düşürecek şekilde uzatan bir serumumuz var. Setimizi, özel dizayn cımbız ve kaş makasımız tamamlıyor. ”

Başka biri olabilmek

Malum, güzellik meselesine kafayı takmış durumdayız. Aynı zamanda dizilere, filmlere ve oyunculara imaj danışmanlığı da yaptığından bilir kişi olarak Esmeray’a sordum bu konudaki görüşlerini, “Güzellik konusu biz kadınlar için hep önemliydi fakat sosyal medyanın da hayatımıza bu denli girmesiyle işin rengi değişti. Düşünsenize, akıllı telefonlarımızda kendi fotoşopumuzu kendimiz yapıyoruz. Ve filtreli halimiz, ‘başka biri olabilmek’ ihtimali, daha çok hoşumuza gidiyor. Estetik ameliyatlarda bile filtreli fotoğraflarına benzemek için değişmek istiyor insanlar. Kozmetik dünyasında deseniz, sayamayacağım kadar seçenek var. Bunların hangisi işe yarar, hangisi faydalı, ciddi bir soru işareti.”

Kaş trendleri

Esmeray’ın salonuna gitmekse ayrı bir keyif. Türk kahvenizi alıp bir köşede otururken sürekli yeni birileriyle tanışıyorsunuz. E tabii, güzellik salonumuz bizim için mabet gibi bir yer. Geçen gün, kahvemi içtikten sonra kapatıp orada bulunan birbirinden farklı hemcinsimle sohbet ederken konu döndü dolaştı ve 2018 kaş trendlerine geldi. Gözleri vurgulayan kaşlar mı dersiniz, ombre mi istersiniz, ışıltılı veya metalik kaşlar mı tercih edersiniz, bu kaş konusunun dipsiz bir dünyası varmış... Esmeray’ın bir sonraki adımının, Avrupa’ya açılmak olduğunu öğrendik muhabbetimiz esnasında, “Ortadoğu’daki kaş tasarımcıları kalıcı işlemlerle ilgileniyor çünkü tercih o yönde. Avrupa’da ise çok oturmuş bir kaş kültürü yok, ancak kozmetik firmaların geçici boya tekniğiyle piyasaya sürdükleri ürünleri oldukça başarılı.” İşte böyle... “Hayaller, gerçekleştirmek için kurulur” derim hep.

 

 

Yazarın Önceki Yazıları