Komuta Sancağı ve Yeni Solo

Riot Games geçtiğimiz hafta Komuta Sancağı'nın oyundan kaldırılacağını duyurdu. En azından tasarım ekibi yeterli ilgiyi gösterene kadar ve bir dengeleme bulana kadar Komuta Sancağına veda edeceğiz.

12.06.2018 Salı Güncelleme : 12.06.2018-14:46 Salı

Zübeyr Bozkurt / Skorer

Oyunda belirli bir itemi belirli bir metayı seçmenin belirgin sonuçları vardır. Nasıl ki Komuta Sancağının gelmesiyle üst koridorda zayıf kalan şampiyonlar olduysa, sancağın kaldırılmasıyla da güç kaybedecek olan şampiyonlar var, ve artık oyun taşımada daha çok özgürlüğü olan şampiyonlar var. Çünkü üst koridorda Komuta Sancaklı bir minyon dalgası olmayacağı için koridoruna dönmek zorunda kalmayabilir. Bu da diğer koridorlara ekstra baskı anlamına gelmekte.

Ne yazık ki Komuta Sancağının kaldırılmasından yararlanan şampiyonların çoğu metada yükselişe geçecek, bu da Yasuo alt koridorlarının ve Mordekaiser orta koridorlarının serbestçe fink attığı bir dönemin ortasında metanın Komuta Sancağının kaldırılmasından ağır bir şekilde etkilenecek demektir. Bu şampiyonlar, bu dönüşümün en çok kazananları olacaklar.

 
SINGED
 
Singed, muhteşem bir split-pusher, ama konu diğer split-pusherlar ile düelloya geldiği zaman Singed'ın öyle bir şansı yok. Mesela diğer split-pusherlardan örnek vermek gerekirse Singed tercihi Fiora, Camille ve İrelia'ya karşı savaşmakta zorluk çekiyor.
 
Koridor aşamasında oldukça güçlü olan Singed, Komuta Sancağının gelmesiyle metadan düşmüştü, çünkü malum Singed AP bir hero var Sancak ile güçlendirilmiş büyük bir minyonu AP bir şampiyon ile yok etmek, koridorun üzerine yıkılmasına engel olmak oldukça güç. Sancağın kaldırılmasıyla Singed gibi AP, Tank şampiyonların tekrar metada yükleceğini göreceğiz. Hatta yakında o kadar çok Singed oynandığını göreceğiz ki bu onun nerflenmesine bile yol açabilir.
 
Çeviri : Aaron Mickunas / Dot Esports
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ