‘Korkmuyorum lan’ dediği gün iş biter

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin il başkanlığı binasının açılışı için geldiği Kütahya’da vatandaşlarla bir araya geldi.

14.01.2018 Pazar Güncelleme : 14.01.2018-1:30 Pazar
HAKAN TÜRKTAN-OĞUZHAN KILIÇ Kütahya DHA
Kent merkezinde işyerlerini ziyaret edip, esnafla konuşan Meral Akşener, “Gerçek siyasi rekabet başlıyor, başlattık. Bak göreceksiniz bize yarayacak. Herkes cici cici yapacak size. 25 il oluyor şu anda. Dikkat ederseniz herkes gezmeye başladı” diye konuştu. 

Kendisiyle konuşan esnafların endişe taşıdıklarını ifade eden İYİ Parti lideri, “Şimdi şöyle; korktuğunuz zaman korkutursunuz. Karşılıklı bir psikolojik davranış bu. Siz ne kadar korkuyorsanız karşısındakini o kadar çok korkutmaya çalışırsınız. Sonuç itibarıyla bu böyle gider gider gelir ama bir süre sonra karşınızda sizden korkan insanlardan bir kişisi bile ‘Korkmuyorum lan’ dediği gün iş biter” ifadelerini kullandı.
Daha önceki açıklamalarında ‘referandumdan sonra milletvekilliği bitecek’ dediğini anımsatan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener “Milletvekilliği bitecek’ demiştim, bitiyor. Milletvekillerinin yaptırım gücü sıfır. İktidar partisi de dahil olmak üzere. ‘Avukatlık mesleği bitecek’ demiştim. İktidar gücünden faydalanmadıkça hiçbir dava kazanılamaz artık Türkiye’de. Normal günlük hayattan bahsediyorum, öyle siyasi miyasi değil” dedi.
Konuşmasında hukukun üstünlüğüne dikkati çeken Akşener, “Bak Zekeriya Öz’ü heykelini dikiyorlardı, şu anda vatan haini.  Böyle bir şey olur mu? Hakim tarafsız, objektif, kimsenin adamı olmayan olmak zorunda. Yani milletin yanında olmak zorunda.  Şimdi hepiniz açısından siyasi olarak bakılıyor işe, fark edilmiyor.” dedi.

‘Sülalemde FETÖ’cü bulun politikayı bırakırım’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kendisiyle ilgili FETÖ’cü iddialarına sert tepki gösterdi. Akşener Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Bana FETÖ’cü dediler. Geçtim beni, çoluğumda çocuğumda, yedi göbek sülalemde bir FETÖ’cü bulun, huzurunuzda ilan ediyorum politikayı bırakıyorum. Benim FETÖ’cü olduğuma dair elinde tek bir kanıtı olan varsa, onu savcılığa teslim etmeyen varsa, şerefsizdir, alçaktır” ifadelerini kullandı. l ANKARA Milliyet
 
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ