Londra'daki yangından geriye bu fotoğraflar kaldı

İngiliz polisi, Londra'da yanan 24 katlı binadaki bazı  dairelere ait fotoğraf ve görüntüleri kamuoyuyla paylaştı.

19.06.2017 Pazartesi Güncelleme : 19.06.2017-2:35 Pazartesi
AA

Londra Metropolitan Polisinden yapılan açıklamada, bugün yayımlanan  görüntülerin devam edilen operasyon kapsamında uzman ekiplerce çekildiği  aktarıldı.

Açıklamada, binadaki cesetlere ulaşılması için apartmanın her katında  adli ve sistematik aramaların yapıldığı kaydedilirken, "Yangının verdiği zararın  tarif edilemeyeceği ve bu nedenle de operasyonun tamamlanmasının haftalar  sürebileceği" bildirildi.

Polis açıklamasında, yangının büyüklüğü sebebiyle bazı cesetlerin  teşhis edilemeyeceği gerçeğine insanların hazırlanması gerektiği belirtildi.

Güncellenmiş rakamın yarın açıklanması bekleniyor

Açıklamada ayrıca, yangının olduğu günden bu yana haber alınamayan ve  öldüğü tahmin edilen kişilerin sayısının da 58'in üstüne çıktığı vurgulandı.  Güncellenmiş ölü sayısının yarın açıklanması bekleniyor.

Başkentin batısında, Kensington Belediyesine ait 127 daireli sosyal  konutta salı gecesi çıkan ve saatler sonra kontrol altına alınan yangındaki  "kayıpların" öldüğü varsayılıyor.

İlk 4 katı ofis ve ortak alanlardan oluşan Grenfell Tower'ın  ikametgahlara ayrılan 20 katında 400 ila 600 kişinin yaşadığı tahmin ediliyor.

Görgü tanıkları, yangının 4. katında bulunan dairedeki buzdolabının  patlaması sonucu başladığını bildirmesine rağmen bu konuda henüz resmi açıklama  yapılmadı.

  

 

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ