Mehmet Sepil: "Çatır çatır oynayan Göztepe olacak"

Göztepe Kulübü Başkanı Mehmet Sepil, "Göreceksiniz maçlarımız geçen seneden farklı olacak. Bütün takımlarla çatır çatır oynayabilecek güçte bir Göztepe olacak." dedi.

07.09.2018 Cuma Güncelleme : 07.09.2018-15:14 Cuma
Sepil, telekonferans yöntemiyle yaptığı basın toplantısında, bazı  medya organlarında en çok zarar eden kulüpler arasında Göztepe'nin  gösterilmesinin bonservisli iki oyuncu almalarından kaynaklandığını, kendilerinin  de bonservisli oyuncu satmadıklarını söyledi.
 
Bu oyuncuların Celso Borges ve Chagas Tarouco (Titi) olduğunu aktaran  Sepil, şöyle konuştu:
 
"Geçen sene Jahovic'ten aldığımız bonservisi düşünürsek öyle çok bir  zararımız yok. Hazır oyuncuları satabilen bir kulüp değiliz. Planlamamızı  yaparken de geçen sene bu ligde kalıcı olmak istediğimizi söyledik. Kurduğumuz  kadro yapısı da buna göreydi. Geçen sene rahat bilinen, Türkiye ligini bilen, yaş  ortalaması yüksek bir takımla oynadık. Bu sene biraz daha yaş ortalamasını  düşürdük ama yine güçlü bir takım kurduk.
 
Bu sezon yaptıklarımızda kendimi de eleştirebilirim, transferi  mükemmel idare ettik mi? Edemedik. Keşke santrforu biraz erken getirseydik.  Neticeye baktığımızda biz kafamızla değil teknik kadroyla sezona girmek istedik,  onu başardık. Göreceksiniz maçlarımız geçen seneden farklı olacak. Bütün  takımlarla çatır çatır oynayabilecek güçte bir Göztepe olacak."
 
"Maddi açıdan ek külfet"
Sepil, VAR uygulamasında bazı aksaklıklar olduğunu, bunu gerekli  mercilere ilettiklerini belirterek sistemin uzun vadede Türk futboluna katkı  sağlayacağına inandığını söyledi.
 
 
Teknik direktör Bayram Bektaş'ın kadroda düşünmediği Nabil Ghilas ve  Oscar Scarione'nin kendilerine takım bulamamasına ilişkin açıklamalarda bulunan  Sepil, şunları kaydetti:
 
"Scarione kararı teknik bir karar. Umudumuz onun bir yere gitmesiydi  ama olmadı. Ghilas'ın da performans ve takımla uyumunu göremedik. Ghilas'ın daha  iyi performans göstereceğini düşüyorduk. İki kamp sonucunda bu durumu görünce  kadroyu buna göre şekillendirdik. Ghilas'ın transfer olamaması bizim için  zarardır. Maddi açıdan ek külfet getirdi. Esas senemiz stadın açıldığı sene  olacak."
 
"Koltukların kaldırılmasını istiyoruz"
Sepil, Göztepe'nin yapımı süren stadında kale arkası tribünlerde maç  zevkini arttırmak için koltukların kaldırılmasını istediklerini, uygulamanın  güvenlik boyutunu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya da aktardıklarını dile  getirdi.
 
Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Halil Akbunar'ın performansının  arttığına değinen Sepil, "Sezon arasında oturup konuşacağız. Önemli olan  oyuncuların hakkını vermek. Bizim o konuda bir sıkıntımız olmaz. Bu kadar genç,  takımın kaptanı olmuş bir oyuncunun gitmesi kolay olmaz. Halil'in de zaten  Göztepe'den ve İzmir'den gitmek istemeyeceğini biliyorum." değerlendirmesini  yaptı.
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ