Mestanlı'ya Naim heykeli

Naim Süleymanoğlu, doğduğu yer Mestanlı'da ölümsüzleştirilecek. Efsane sporcunun yurtdışındaki ilk heykeli için gerekli çalışmalar başlatıldı.

02.01.2018 Salı Güncelleme : 02.01.2018-15:31 Salı
Onur Dinçer / Skorer Dış Haberler
 
Efsane halterci Naim Süleymanoğlu, doğduğu kentte ölümsüzleştirilecek. Kasım ayında hayatını kaybeden olimpiyat ve dünya şampiyonu sporcu için Bulgaristan'da Kırcaali'ye bağlı Mestanlı'da unutulmaz ismin heykeli dikilecek. Mestanlı belediyesinin bu yönde bir karar aldığı ve heykelin yapımına kısa bir süre sonra başlanacağı bildirildi. 
 
Bire bir ebatlarda olacak 
 
Belediye Sekreteri Ahmedov konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Süleymanoğlu'nun halihazırda Türkiye'de bir tane heykeli var. Biz de Naim'e borcumuzu ödemek istiyoruz" dedi. Yapılacak heykelin kentteki spor merkezinin önüne yapılacağı, Naim'in gerçek boyutlarında olacağı ve yapımı için gereken paranın bağışla toplanarak elde edileceği belirtildi. 
 
'Naim azmin simgesi' 
 
Tüm zamanların en iyi haltercileri arasında gösterilen Ermeni asıllı Bulgar halterci Norair Nurikyan da, Naim "Naim Süleymanoğlu gelmiş geçmiş en büyük haltercidir. Biz de en azından bir heykelini dikerek kendisini ölümsüzleştirebiliriz. Naim bir kararlılık, azim ve insanın hayallerinin peşinden koşmasının simgesidir" diye konuştu. 
 
Spor salonuna da ismi verildi 
 
Naim'in, önüne heykelinin dikileceği spor kompleksi de efsane haltercinin adını taşıyor. Efsane haltercinin vefatının ardından toplanan belediye meclisi salona Naim Süleymanoğlu adının verilmesini kararlaştırmıştı. Belediye şimdiyse bu salonun önüne heykelini dikme kararı aldı. Beşiktaş'taki sporcular parkı içindeki Naim heykelinin ardından yurtdışındaki ilk Naim heykeli olacak. 
 
 
 
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ