Meteoroloji'den 10 il için sağanak uyarısı

Malatya, Elazığ, Bingöl, Tunceli ve Adıyaman için gök  gürültülü sağanak uyarısı yapıldı. Marmara Bölgesi'nde ise öğleden sonra Yalova, Kocaeli ve Sakarya, Kırklareli'nin kıyı kesimleri, İstanbul çevrelerinin yer yer aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

11.09.2018 Salı Güncelleme : 11.09.2018-10:00 Salı
MALATYA (AA)

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğünün yazılı açıklamasına göre, Malatya,  Elazığ, Bingöl, Tunceli ile Adıyaman'ı kapsayan bölgede, yarın sabaha kadar  aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. 

Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmezken, bu 5 ilde  rüzgarların güneyden orta, yağış esnasında da kuvvetli esmesi öngörülüyor.

MARMARA'DA SAĞANAK BEKLENİYOR

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü'nün internet sitesinde yer alan bilgiye  göre, bölgede hava sıcaklıkları mevsim normalleri civarında olacak.

Havanın parçalı bulutlu geçmesi beklenen bölgede öğle saatlerinden  sonra doğu kesimleri (Yalova, Kocaeli, Sakarya) ile Kırklareli'nin kıyı kesimleri  ve İstanbul çevrelerinin yer yer aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak  yağışlı geçmesi öngörülüyor.

Rüzgarın, kuzey yönlerden orta kuvvette esmesi bekleniyor.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ