Muslera'nın yeri başka!

Galatasaray, Wesley Sneijder'in aksine Napoli ile ismi geçen Fernando Muslera'yı kesinlikle bırakmayacak, önüne yeni sözleşme sunacak.

17.07.2017 Pazartesi Güncelleme : 17.07.2017-7:09 Pazartesi

NEVZAT DİNDAR

Yönetimin, Uruguaylı file bekçisini bir sembol olarak gördüğü, jübilesinin sarı-kırmızılı forma altında olmasını sağlayacak bir kontratın üzerinde durulduğu öğrenildi. Ancak Muslera’yla yapılacak yeni sözleşmede maaş artımı söz konusu olmayacak. Tam aksine garanti ücret aşağı çekilecek.

Galatasaray’da kaleci Muslera’ya Sneijder muamelesi yapılmayacak. Cim-Bom’da Napoli ile ismi geçen ve gelecek sezon sözleşmesi bitecek olan 31 yaşındaki file bekçisinin gitmesine izin verilmeyecek.

Başkan Dursun Özbek ve yönetim kurulu ile beraber Teknik Direktör Igor Tudor’un 4.5 milyon euroyu bulan yıllık maliyetine karşın deneyimli file bekçisinin takımda kalmasını istediği, olası bir teklife sıcak bakılmadığı bildirildi.

Galatasaray’da Muslera’nın bir sembol olarak görüldüğü ve bu yüzden satılmasının kesinlikle söz konusu olmayacağı bildirildi. Slovakya kampında kendisine bir sözleşme önerilmesi halinde hiç düşünmeden imzalayacağını söyleyen deneyimli kalecinin iyi niyetinden asla şüphe etmeyen sarı-kırmızılı yönetimin yaz dönemi transferlerinin bitirilmesinin ardından yeni mukavele sunmak için düğmeye basacağı bildirildi.

Başkan Özbek’in Muslera’nın jübilesinin Galatasaray’da olmasını sağlayacak şekilde bir kontrat üzerinde durduğu öğrenildi. Ancak Muslera’yla yapılacak yeni sözleşmede yönetim karşılıklı jestler bekliyor. Buna göre geçmişte yapıldığı gibi oyuncunun yaşı ilerlerken maaşının artması gibi bir durum söz konusu olmayacak. Muslera’ya uzun süreli sözleşme teklif edilecek ama garanti ücretinde de biraz indirim istenecek.

7 senedir Galatasaray forması giyen ve sarı-kırmızılılardan 3 milyon 575 bin euro net maaş ile beraber karşılaşma başına 20 bin euro alan Uruguaylı eldivenin kazancı yaklaşık 4.5 milyon euroyu buluyor.

Sözleşme için ne söylemişti?

Slovakya kampında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Muslera, “Başkanım şu anda gelip, önüme ‘Hayatının sonuna kadar Galatasaray’da kalacaksın’ diye bir kontrat koysa hiç düşünmeden imzalarım. Çünkü Galatasaray, İstanbul ve Türkiye bana çok şey verdi” demişti.

245: 4 sezon formasını giydiği Lazio’dan 2011-12 sezonunda Galatasaray’a gelen Fernando Muslera, 245 maçta şans buldu. Uruguaylı kaleci 23 sarı kart görürken, 2 kez de kırmızı kartla cezalandırıldı.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ