Nadal'a göre en büyük Federer

Dünya sıralamasının 1 numarasında yer alan Rafael Nadal, Roger Federer'in tarihin en iyi tenisçisi olduğunu söyledi.

06.12.2017 Çarşamba Güncelleme : 06.12.2017-17:47 Çarşamba
AA
Uluslararası spor kanalı Eurosport'a konuşan İspanyol tenisçi, dünya  iki numarası İsviçreli Federer ile eski dünya 1 numarası Sırp Novak Djokovic  hakkında değerlendirmelerde bulundu.
 
Bu sezon, üçü finalde olmak üzere dört maça çıktığı ve hepsinde  kaybettiği 36 yaşındaki Federer'den övgüyle bahseden Nadal, "Elde ettiği  şampiyonluklar ve başarıları göz önüne alındığında, tenis tarihinin en büyük  sporcusunun Federer olduğunu düşünüyorum." ifadelerini kullandı.
 
Sakatlığı nedeniyle bu sezon korta çıkamayan Djokovic'in bir dönem  "yenilmez" bir oyuncu haline geldiğini de hatırlatan 31 yaşındaki Nadal, "Bugüne  kadarki en iyi rakibim konusunda ise kararsızım çünkü çok iyi oyunculara karşı  maça çıktım. Djokovic'i uzun bir dönem boyunca yenmek imkansızdı. Bir isim vermem  gerekirse, muazzam kariyerini baz alarak yine Federer'i seçerdim. Diğer türlüsü,  haksızlık olurdu." şeklinde konuştu.
 
Kariyeri boyunca 19 grand slam şampiyonluğu bulunan Federer, bu alanda  rekoru elinde tutuyor. Onu, 16 grand-slam şampiyonluğuyla Nadal takip ediyor.
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ