Nedim Özbey: "Bu yeni efelerle milli takımda çok iyi işler başaracağız"

A Milli Erkek Voleybol Takımı Başantrenörlük görevine getirilen Nedim Özbey, "Bu yeni ekip ve jenerasyonla iyi izler bırakabilecek bir takım kurmak için çalışmamız lazım." dedi.

16.05.2018 Çarşamba Güncelleme : 16.05.2018-12:18 Çarşamba
Nedim Özbey, Şanlıurfa'da oynanacak Avrupa Ligi Altın Kategori grup  etabı ilk maçı öncesinde AA muhabirine yaptığı açıklamada genç, ümit vaat eden,  uzun boylu, hırslı ve mücadele eden bir takım olmak için çalışacaklarını söyledi.
 
Genç isimlerden kurulu milli takımın 1 Mayıs'ta kampa girdiğine  değinen Özbey, "Kamptan önce iyi bir lig geçti. Bu nedenle ve biraz da sağlık  açısından dinlenmeleri için izin verildi. Şimdi çalışmalar iyi gidiyor." diye  konuştu.
 
"Lige efeler ismini ben verdim." diyen Özbey, şöyle devam etti:
 
"Efelerle milli takımda çok iyi işler başaracağız. Bu yeni efelerle  daha büyük hedefler yakalamak istiyoruz. Avrupa mücadelesinde grubumuzda Ukrayna,  Slovenya, Hollanda gibi güçlü takımlar var. Buradan 1 takım direkt çıkacak.  Ayrıca gruplardan da en iyi ikinciler gelecek. Ben iddialı bir adamım onun için  buradayım.  Biz hedefe varacağız."
 
"Çok mutluyum"
Türkiye'deki tüm kulüp ve antrenörlere teşekkür eden Özbey, "Burada  antrenör olduğum için çok büyük memnuniyet duydular. Buraya layık görüldüğüm için  çok mutluyum." ifadelerini kullandı.
 
Milli takımda yer alan sporcuların eskiden sıkıldığını ve gelmemek  için bahaneler ürettiklerini ifade eden Özbey, "Bundan önceki milli takımlarda  çocuklar sıkıldıkları için bahaneler uyduruyorlardı, hastayım, annem hasta, babam  hasta gibi.  Şimdi bu takımdan gönderecek adam bulamıyoruz herkes kalmak için  inanılmaz mücadele veriyor." değerlendirmesinde bulundu.
 
"Kadın voleybolu en önemli branş"
Nedim Özbey, sporcuların hepsinin bayrağın önemini bildiğine dikkati  çekerek, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Bu çok sevindirici. Budan sonra teknik olarak aşama kaydedip voleybol  oyunumuzu yukarıya taşımalıyız. Ben ilk efeleri kurduğumda İzmir'deki Üniversite  Oyunları'nda 2005'te şampiyon oldum. 2007'de bir daha dünya şampiyonu olduk.  Ama  şu an kabul etmemiz gerek bir şey var, kadın voleybolu Türkiye'deki en önemli  branş. Futbol basketbol dahil."
 
Erkek voleybolunda da kadınlar seviyesine gelinmesi gerektiğine vurgu  yapan Özbey, "Yeni ve genç bir takımımız var. Biraz daha zamana ihtiyacımız var.  Çok güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum." diyerek sözlerini tamamladı.
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ