Obradovic: Çok iyi ve ciddi bir şekilde oynadık

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nin 18. haftasında konuk ettiği Arel Üniversitesi Büyükçekmece Basketbol'u 107-70 yenerek liderliğini sürdüren Fenerbahçe Beko'nun başantrenörü Zeljko Obradovic, çok iyi ve ciddi bir şekilde oynadıklarını söyledi.

10.02.2019 Pazar Güncelleme : 10.02.2019-15:46 Pazar
Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamada  bulunan Obradovic, iyi bir oyun ortaya koyduklarını vurgulayarak, "Çok iyi ve  ciddi bir şekilde oynadık. Genç oyuncular verilen şansı çok güzel kullandı. Onlar  için bu durum önemli tabii. Maça iyi başladılar. Bizim için onların üç sayılık  basketlerini durdurmak önemliydi. Savunma yapmamız önemliydi ama hücum açısında  da iyi oynadık. Oyunculara güzel bir galibiyet için teşekkür ediyorum." diye  konuştu.
 
Ankara'da 13-17 Şubat tarihlerinde düzenlenecek Türkiye Kupası  hakkında da değerlendirmede bulunan Sırp antrenör, şunları aktardı:
 
"Çok özel bir organizasyon. Eleme usulu oynanıyor onun farkındayız.  Bunu düşünerek hazırlanmamız gerekiyor. Sadece ilk maçı düşünüyoruz ve ona  odaklanıyoruz."
 
Şehit: "15 gündür hastalık ve sakatlıklarla boğuştuk"
 
Arel Üniversitesi Büyükçekmece Basketbol Başantrenörü Serhat Şehit,  müsabakanın Fenerbahçe Beko'nun kontrolünde geçtiğini dile getirdi.
 
Müsabakayı değerlendiren Şehit, "Çok zor maç olacağını biliyorduk.  Dört senedir Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'ndeyiz. Fenerbahçe yaklaşık 4  senedir burada ligde kaybetmiyor. 15 gündür hastalık ve sakatlıklarla boğuştuk.  Dirençli kalarak Fenerbahçe Beko'nun karşısına çıkmak istiyorduk. Maçın başında  istediğimiz gibi uzun oyuncularla direnç koyduk. Oyun hızlandı ve top kayıpları  peş peşe gelmeye başladı. Müsabaka Fenerbahçe Beko'nun kontrolü altında geçti."  ifadelerini kullandı.
 
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ