Ogeday Girişken kaç yaşında nereli?

Survivor gönüllüler takımının en iddialı isimleri arasında yer alan Ogeday Girişken, son dönemde yarışmalarda gösterdiği performans ile öne çıkıyor. Gönüllüler takımının kazamanasına büyük katkı sağlayan Ogeday Girişken, Survivor başladığı günden bu yana 129 oyunda 69 galibiyet alırken 60 oyunda ise mağlup oldu. Peki Ogeday Girişken kaç yaşında nereli?

20.03.2017 Pazartesi Güncelleme : 20.03.2017-16:28 Pazartesi

Ogeday Girişken, Survivor gönüllüler takımı için mücadele ediyor. Bu zamana kadar Survivor'da çıktığı 129 oyunda 69 galibiyet alan Ogeday Girişken 60 kez ise oyunlardan mağlup olarak ayrıldı. Survivor genel performans sıralamasında ikinci sırada yer alan Ogeday Girişken  her geçen gün başarı grafiğini bir üst düzeye taşıyor.

OGEDAY GİRİŞKEN KİMDİR?

Ogeday Girişken, 1992 yılında İstanbul'da doğmuştur. Eğitimini Marmara Üniversitesi BESYO’da tamamlamıştır. Fenerbahçe kürek takımında lisanslı sporcu olan Ogeday, ülkemizi milli formayla temsil ediyor.

Litvanya'da yapılan U-23 Dünya Kürek Şampiyonası'nda Milli takım adına mücadele eden kürekçi Ogeday Girişken şampiyonayı 8. sırada tamamladı.

Kürek sporu içine girince “bana en yakın sporun bu olduğunu anladım” diyen Girişken, karşılaştığı zorlulukları “Ellerimiz çok acıyordu, su topluyordu, nasır bağlıyordu. Vücudumuzda çalışmayan kaslar, bu spor ile çalışmaya başlayınca ilk başta yürüyemez hale geldik.” sözleriyle dile getirdi. Kamplardan ötürü sosyal hayatının minimize olduğunu söyleyen Girişken, kürek sporunda önemli olan “kuvvetli çekmek” değil, aynı zamanda balans, teknik ve mental desteğinin çok önemli olduğunu söyledi.

Ben aç kalmaktan korkmam, onlar benimle yarışmaktan korksun sözleriyle tanıtım videosunda dikkat çeken Girişken’in performansı, gönüllüler takımını etkileyecek durumda. Yaptığı spordan ötürü vücut kaslarını en iyi şekilde kullanabilen sporcu, yarışmadaki birçok kulvardaki performansı takımını iyi bir yere getirebilir.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ