Öğretmen Akademisi Vakfı "Öğretmenin İzinde" projesini başlatıyor

Eğitimcilerin kişisel ve mesleki gelişimine destek sağlamak amacıyla faaliyet gösteren Öğretmen Akademisi Vakfı, Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP) Sosyal ve Çevresel Yatırım Programlarının desteğiyle hayata geçirdiği  “Öğretmenin İzinde” projesini Ankara’da tanıttı.

10.05.2017 Çarşamba Güncelleme : 10.05.2017-11:25 Çarşamba

Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV), Azerbaycan’dan çıkarılan doğalgazı Türkiye üzerinden Avrupa’ya taşıyacak olan Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP) tarafından aldığı 1,9 milyon TL fon desteğiyle 5 ilde  “Öğretmenin İzinde” projesini başlatıyor. Projeyi tanıtmak üzere 10 Mayıs Çarşamba günü, The Ankara Hotel’de Öğretmen Akademisi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Nafiz Karadere ve Öğretmen Akademisi Vakfı Genel Müdürü Selman Behmuaras’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Dr. Muammer Yıldız, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Sayın Doç. Dr. Semih Aktekin, TANAP Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sayın Bora Çermikli ve TANAP Proje Direktör Yardımcısı Sayın Fatih Erdem’in yanı sıra projenin hayat geçeceği 5 ilin İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve okul müdürleri katıldı. 

Tanıtım toplantısında konuşma yapan Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Muammer Yıldız toplumsal ve ekonomik kalkınmanın eğitimden geçtiğini belirtti. Yıldız konuşmasını şöyle sürdürdü: “ Öğretmen Akademisi Vakfı ile Bakanlık olarak uzun süredir işbirliği içindeyiz. Vakfın atölye ve eğitim çalışmalarının takipçisi ve destekçisiyiz. Öğretmen Akademisi Vakfı’nın hem ülkemizde hem de uluslararası platformlarda projeler yürütüyor olması hepimizin gurur kaynağı. Eğitim alanında yatırım yapmak isteyen özel sektör de artık bu alanda çalışan sivil toplum kuruluşlarıyla çalışmalar yürüyor. Öğretmen Akademisi Vakfı da bu kuruluşların başında geliyor.  Eğitim alanında yatırım yapacak kurumların daha da artmasını, sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte birçok yeni projeyi hayata geçirmesini arzu ediyoruz.” 

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Semih Aktekin konuşmasında Genel Müdürlük olarak, merkezi ve mahalli olmak üzere yılda yaklaşık 700 bin öğretmene eğitim verdikleri söyledi. Aktekin,” Bu eğitimlerde üniversiteler, özel sektör, sivil toplum kuruluşları gibi pek çok farklı özel ve kamu kuruluşuyla işbirliği içindeyiz. Öğretmen Akademisi Vakfı ile bakanlığımız arasındaki protokol kapsamında birçok verimli çalışma gerçekleştirdik. Bugün açılışını yaptığımız Öğretmenin İzinde projesi de bu çalışmaların somut örneklerinden biri. Bu projenin eğitim sektörümüze değer katacak başka projelere de vesile olmasını diliyoruz” dedi.
 

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ