Fenerbahçe'ye Adebayor veya Adis Jahovic Gelmiş Olsa İdi...

15.11.2017 Çarşamba

Fenerbahçe şu anda lig' de sıralamada 7. durumda. Sezon başında yapılan transferlere bakarsak en azından ilk 3 içerisinde olması gerekirdi. Öyleyse neden olmadı ?

Şimdi bir takım oyuncuların kadro dışı bırakılacağı veya gönderileceği söyleniyor. Peki bu hamleler Fenerbahçe yi sıralamada üst basamaklara itecek mi ?  Elbette hayır...

Ama sezon başında şu yapılabilirdi. Van Persie'nin , Fernandao 'nun ,Mehmet Topal ,De Souza ve diğer oyuncuların form grafikleri,sahada yapabildikleri veya yapamadıkları iyice irdelenebilirdi.

Fenerbahçe rakip kim olursa olsun Neto takviyesine rağmen geri dörtlüsünde  kolay pozisyon veren, kenardan baskılara açık,adam paylaşımında hatalar yapan bir takım görüntüsünde.

İsla ve Dirar bazen olumlu anlamda ,hücuma destek verselerde  takımın orta sahasında gole dönük pozisyon zenginliği açısından  devamlılık olmadığı  zaman verim de gelmiyor.

De Souza ortasaha da beklenen yaratıcılıktan uzak. Ortasaha ile forvet arasında ki alışveriş arttığında Fenerbahçe oynamaya başlıyor. Topu yavaşlattıkları anda kendileri de duruyorlar.

Guilano da  yaratıcılık var ama oyuna ağırlık koyabildiği maç sayısı çok az. Valbuena tam bir lider ama o da beklediği yardımı almadığında kişisel oynayabiliyor.

Jahnsen gelecek için gerçekten umut verici bir oyuncu. Yetenekleri sahada varlığını her daim belli ediyor. Ama onunda dilini ne Aatıf ne Soldado anlayabiliyor...

Jahnsen 'in yanında Adebayor veya Jahovic olsa idi Fenerbahçe bugün en az 10 gol daha fazla atardı.

Mehmet Ekici'nin oynadığı maçlarda hem duran toplardan daha fazla yararlandılar. Hem de uzaktan kaleyi yoklayabildiler. Öyleyse Hücumu düşünen ama defansı da unutmayan bir takım görüntüsü vermek bu kadar mı zor... ?

Kalede bir Volkan ,bir Kameni var...

Türkiye liginin kalitesi yabancı oyuncuların sayılarının artması ile mücadele gücü ile de ön plana çıkmaya başladı. Bu anlamda Fenerbahçe 'nin geriden gelip aldığı maç sayısına da mutlaka bakmak lazım.

Devre arası olsa idi işler biraz daha kolaydı ama lig devam ederken defanstaki boşlukları,ortasaha da ki üretkenliği, forvette ki devamlılığı Fenerbahçe nasıl sağlayacak...

Görececeğiz..

Yazarın Önceki Yazıları