Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu SİHA tartışmaları hakkında açıklama yaptı

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, CHP İstanbul  Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun silahlı insansız hava araçlarıyla (SİHA) ilgili  açıklamalarına ilişkin, "Polisimiz, askerimiz, jandarmamız, korucumuz vatanı  korumak için çalışıyor. Bu bakımından onlara sahip çıkmayıp da teröristlere sahip  çıkmak en basit tabiriyle hadsizliktir." dedi.

13.09.2017 Çarşamba Güncelleme : 13.09.2017-16:00 Çarşamba
AA

Sakarya Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı Tanıtım Merkezi ve  Mehmetçik Anıtı'ndaki incelemeleri sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Tanrıkulu'nun SİHA'larla ilgili açıklamasını yanlış bulduğunu söyledi.

Eroğlu, terör örgütü PKK'nın yıllardır çoluk çocuk demeden insanları  öldürdüğüne işaret ederek, bu terör eylemlerine tepki göstermek yerine "SİHA'lar  sivilleri öldürüyor." şeklinde gerçeği yansıtmayan sözler sarf edilmesinin kabul  edilemez olduğunu vurguladı.

Öldürülen kişilerin hain, katil teröristler olduğunu ifade eden  Eroğlu, söz konusu açıklamayı Cumhuriyet Halk Partisine yakıştıramadığını ve  ayıpladığını söyledi.

Eroğlu, "Kahraman ordumuz orada, askerimiz, polisimiz, emniyet  güçlerimiz bu vatan için büyük bir mücadele veriyor, canlarını seve seve feda  ediyor. Kalkıyor, bu şekilde bir hareket... Atatürk ayağa kalksa herhalde ilk  önce bunların icabına bakardı diye düşünüyorum." ifadeleri kullandı.

CHP'ye oy verenleri tenzih ettiğini, onların millete bağlı olduğunu  belirten Eroğlu, şunları kaydetti:

"CHP'ye bugün hakim olan zihniyeti lütfen kafalarında bir  değerlendirsinler, bunun bir muhakemesini yaparlarsa iyi olur. Bu vatan için biz  niçin çalışıyoruz? Bu vatanın birlik, beraberlik, kardeşliğinin pekişmesi, şanlı  bayrağımızın ilelebet bu topraklarda dalgalanması için hep birlikte çalışıyoruz.  Polisimiz, askerimiz, jandarmamız, korucumuz vatanı korumak için çalışıyor. Bu  bakımından onlara sahip çıkmayıp da teröristlere sahip çıkmak en basit tabiriyle  hadsizliktir."

Eroğlu, açıklamalarının ardından tanıtım merkezini gezerek bilgi aldı.

 

 

 

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ