PKK Şırnak'tan temizleniyor! Sona gelindi...

Şırnak'ta  terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonun yüzde 95'i tamamlandı. Bugüne  kadar 415 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonda, tamamı el yapımı  patlayıcılarla tuzaklanan 209 barikat kaldırıldı, 39 çukur kapatıldı, 3 bin 764  el yapımı patlayıcı imha edildi. Sık sık kaçma girişiminde bulunan teröristler terk ettikleri evleri ateşe veriyor.

24.05.2016 Salı Güncelleme : 24.05.2016-11:57 Salı
AA

Şırnak'ta terör örgütü PKK mensuplarına yönelik  operasyonda sona yaklaşıldı.

Kent merkezinde PKK'lı teröristlerin yakalanması, patlayıcılarla  tuzaklanan çukur ve barikatların bertaraf edilmesi, halkın can ve mal  güvenliğinin sağlanması amacıyla sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından  güvenlik güçlerince 14 Mart'ta başlatılan "Şehit Jandarma Üsteğmen Mehmet Çifci  Operasyonu" sürüyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet güçlerinin işbirliğiyle yürütülen  operasyonlarda, PKK'lı teröristler İsmetpaşa, Gazipaşa ve Bahçelievler  mahallelerinde çembere alındı.

415 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Büyük bir titizlikle sürdürülen müşterek operasyonda etkisiz hale  getirilen teröristlerin sayısı 415'e yükselirken, güvenlik güçleri teröristlere  sık sık "teslim ol" çağrısında bulunuyor.

Mahalledeki birçok evi mevzi olarak kullanan ve binalara el yapımı  patlayıcı tuzaklayan teröristler ise yapıların dış cephelerine açtıkları  deliklerden güvenlik güçlerine ateş açıyor.

Köşeye sıkışan teröristler, operasyonlara kararlılıkla devam eden ve  keskin nişancı ateşine rağmen ilerleyişini sürdüren güvenlik güçlerine, tüplerle  güçlendirdikleri el yapımı patlayıcılarla karşı koymaya çalışıyor.

BARİKATLAR KALDIRILIYOR, ÇUKURLAR KAPATILIYOR

Kent merkezinde huzur ve güvenin sağlanmasına yönelik operasyonda,  bugüne kadar tamamı el yapımı patlayıcılarla tuzaklanan 209 barikat kaldırıldı,  39 çukur kapatıldı, 3 bin 764 el yapımı patlayıcı imha edildi.

Güvenlik güçleri operasyonun 72. gününde toplam 3 bin 764 evi  teröristlerden arındırdı.

Operasyonun yüzde 95'inin tamamlandığı kent merkezinde, teröristlerin  kaçmaması için güvenlik önlemleri üst seviyede tutuluyor.

PKK'LI TERÖRİSTLER EVLERİ ATEŞE VERİYOR

Operasyon timleri ilerleyişlerini sürdürürken, PKK'lı teröristler terk  ettikleri evleri ateşe veriyor. Teröristlere ait çok sayıda yaşam malzemesi ve  örgütsel doküman ele geçiren güvenlik güçleri, özellikle el yapımı patlayıcılar  ve keskin nişancılarla ilgili özel önlemler alıyor.

Teröristlerden arındırılan bölgelerde arama tarama çalışmalarını  sürdüren ve ele geçirilen tüm delilleri titizlikle inceleyen güvenlik güçleri,  örgüt üyeleri arasında panik başladığını belirterek, sık sık kaçma girişiminde  bulunduklarına dikkati çekiyor.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ