Eczacı 7 bitirdi!

15.11.2017 Çarşamba

Sultanlar Ligi’nin dev buluşmasında Eczacıbaşı, Vakıfbank’a nefes aldırmadı, rakibini sadece 82 dakika süren mücadele sonrası  devirerek namağlup unvanını korumayı başardı. Turuncu-beyazlılar özellikle Boskovic ve Simge’nin muhteşem oyunuyla zafere uzandı.

Vestel Sultanlar Ligi 7. haftanın derbi buluşmasında Eczacıbaşı Vitra, Vakıfbank’ı 3-0 yenerek lider Fenerbahçe’yi takibini sürdürdü. Turuncu-beyazlı ekip 7. maçını da kazanarak 7’de 7 yaparken Vakıfbank ilk mağlubiyetini aldı.

Birinci set karşılıklı ataklar ve elde edilen karşılıklı sayılarla sürdü. İki takım da çok sayıda servis hata yaptı. Vakıfbank etkili servis atarak ilk teknik molayı 12-10 önde geçti. Eczacıbaşı, Boskovic ile köşelerden yaptığı smaç ataklarıyla sayılar bulunca 21-17 geriden gelmesine rağmen skoru 23-23’te eşitledi. Ardından turuncu-beyazlılar rakibin atağını üçlü blokta tutunca seti 25-23 kazandı.

Sildi, süpürdü!

İkinci set yine ilk sette olduğu gibi karşılıklı alınan sayılar vardı. Ancak Vakıfbank ilk teknik molaya 12-10 önde girdi. Ardından hemen toparlanan Eczacıbaşı Vitra günün yıldızı Boskovic ile skoru 13-13’te eşitledi. Turuncu-beyazlı ekip Büşra ile attığı taktik servisler ile önce rakibin oyun düzenini bozdu ardından Boskovic’in dörtten, Meliha’nın ikiden ürettiği sayılarla seti 25-22 önde tamamlayarak durumu 2-0 yaptı.

Üçüncü sette Eczacıbaşı adeta fırtına gibi esti. Turuncu-beyazlılar, Boskovic’in ikiden sert smaçlarını ile rakibini dağıttı. Vakıfbank karşılık vermede zorlanınca fark giderek açıldı. İlk teknik molayı 12-6 önde geçen Eczacıbaşı başarılı smaç ve plaselerine devam etti. Bunun sonucu da Eczacıbaşı Vitra seti uzak ara 25-9, maçı da 3-0 kazanmayı başardı.

Yazarın Önceki Yazıları