Saadet Işıl Aksoy 'Kördüğüm' kadrosunda

Amerika’da yaşayan ve son olarak Penelope Cruz ile ‘Sen Dünyaya Gelmeden’ (Twice Born) adlı Hollywood yapımında rol alan Saadet Işıl Aksoy, ‘Kördüğüm' dizisinde ‘Enver Bey’in (Mehmet Aslantuğ) kız kardeşi ‘Eylül’ karakterini canlandırmak için Türkiye’ye döndü.

16.05.2016 Pazartesi Güncelleme : 16.05.2016-14:49 Pazartesi

Yapımcılığını Endemol Shine Türkiye’nin üstlendiği, başrollerini; İbrahim Çelikkol, Belçim Bilgin, Alican Yücesoy VE Mehmet Aslantuğ’un paylaştıkları, yönetmenliğini Gökçen Usta’nın yaptığı ‘Kördüğüm’ dizisi, kadrosuna başarısı yurtdışında da kabul gören oyuncu Saadet Işıl Aksoy’u kattı.

Daha önce, ‘Güz Yangını’, ‘Esir Kalpler’, ‘Senden Başka’, ‘Balkan Düğünü’ ve ‘Muhteşem Yüzyıl’ dizilerinde rol alan Aksoy, ‘Kördüğüm’e, 'Enver Bey’in yurtdışında yaşayan kız kardeşi ‘Eylül’ karakteri ile dahil oldu.

Saadet Işıl Aksoy, ABD 2008 yapımı ‘A Beautiful Life’ filminde 'Denise' rolünde yer aldı. 2009 yılında başrollerini Catherine Zeta Jones ve Justin Bartha'nın paylaştığı ‘Aşkın Yaşı Yok' (The Rebound) filminde ve son olarak 2012 yılında ‘Sen Dünyaya Gelmeden' (Twice Born) filminde, 'Aska' karakterini oynayarak, Penélope Cruz'la birlikte rol aldı.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ