Sağlık sigortasına yeni model geliyor

Verdiği hizmetlere sağlık ürünlerini de ekleyen Katılım Emeklilik’in Genel Müdürü Sincek, “Sağlık sigortasında da katılım sigortacılığının alternatif olabileceğini göstereceğiz” dedi.

13.02.2018 Salı Güncelleme : 13.02.2018-1:30 Salı
Bireysel emeklilik şirketlerine sağlık sigortası izni verilmesiyle sektörde 360 derece hizmet anlayışının başladığını belirten Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, “Sağlık sigortası ürünlerinin de devreye girmesiyle katılım sigortacılığı, Bireysel Emeklilik Sistemi’nin, hayat ve ferdi kaza sigortalarının yanı sıra bu yeni kulvarla hayatın her alanını kapsamına aldı” diye konuştu. Türkiye’de faizsiz alanda büyük bir kapasite olduğunu geçen yıl daha iyi anlaşıldığını ve bu tarafta beklentiyi iyi analiz ederek en iyi çözümü geliştirdiklerini aktaran Ayhan Sincek, “Sağlık sigortasının da katılım sigortacılığı alternatifi olabileceğini göstereceğiz” diye devam etti.

Sağlıkta 4 yeni ürün

2017’de sektörün iki katı büyüyen Katılım Emeklilik, 2018’e de sağlık sigortasında geliştirdiği dört yeni ürünle iddialı bir giriş yaptı. Yeni ürünler hakkında açıklamalarda bulunan Sincek, “Katılım Emeklilik henüz genç bir şirket olmasına rağmen BES’te gerçekleşen pek çok köklü değişimi lehine çevirmeyi bildi. Bunu vizyoner bakışımızla, operasyonel gücümüzle ve dijitalleşmeye verdiğimiz önemle gerçekleştirdi” dedi. Sincek, 2018’e de bu bakış açısıyla yeni bir kulvar olan sağlıkta iddialı bir adım atıyoruz. Sağlık sigortası ürünlerimize tamamlayıcı sağlık sigortamız ‘Tam Katılım Sağlık Sigortası’ ile start veriyoruz. Onu, 7/24 Acil Sağlık Sigortası, Seyahat Sağlık Sigortası ve Misafirim Güvende (Yabancı) Sağlık Sigortası takip edecek” diye konuştu. Sincek, şunları söyledi:

“Tam Katılım Sağlık Sigortası, pek çok SGK’lı hastanın özel hastanelerde ödemek zorunda kaldığı fark tutarını müşteri adına ödeyerek soruna kolay bir çözüm getiriyor. Sigortalı da gönül rahatlığıyla anlaşmalı pek çok özel hastanede fark ödemeden muayene olabiliyor.” Sincek, üç sağlık sigortası ürününün de 2018’dede hizmete gireceğini belirtti.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ