Şampiyon Güncellemesi: Aatrox’un yeni yetenek seti yayınlandı

Uzun zaman önce duyurulan ve merakla beklenen Aatrox güncellemesi gerçekleşti. Riot Games, şampiyonun yeni yetenek setini resmi internet sitesi üzerinden yayınladı.

13.06.2018 Çarşamba Güncelleme : 13.06.2018-14:08 Çarşamba

Emir Soysal / Skorer

Oyuncuların pek de haz almadığı şampiyonlar arasında yer alan Aatrox, son dönemlerde sıkça seçilmiş ve %52 kazanma oranı olan güçlü bir şampiyon haline gelmişti.

Riot Games, yaklaşık 1 yıl önce şu ana kadar yapılan en büyük güncellemenin Aatrox için yapılacağını duyurmuştu.

Riot Games, kendi internet sitesi üzerinden yayınladığı paylaşımda şampiyonun yeni yetenek setini paylaştı. 

Aatrox;

''Bir zamanlar Runeterra'yı yok etmekle tehdit eden düşmüş bir ilah savaşçı olan Aatrox ve yoldaşları, kadim silahlara bağlanmış ve asırlar boyunca hapsedilmişti.
Artık o devir son buldu.
Şimdi eski halinin tüyler ürpertici bir taklidi olan çalıntı bedeniyle Darkin Kılıcı, çok gecikmiş korkunç intikamının peşinde:
Tüm evreni yok etmenin.''

 

İŞTE DARKİN KILICI AATROX’UN YENİ YETENEK SETİ

PASİF: ÖLÜMÜN ULAĞI

Aatrox'un bir sonraki normal saldırısı menzil artışı kazanır ve hedefin azami canının belli bir yüzdesi kadar hasar verir. Bu saldırı, aynı zamanda hedefin üzerindeki tüm iyileştirme ve kalkan etkilerini birkaç saniyeliğine, büyük oranda azaltır.

Aatrox her yetenek kullandığında veya Darkin Kılıcı'nın keskin ucunu bir şampiyona isabet ettirdiğinde Ölümün Ulağı'nın bekleme süresi bir miktar azalır.

Q: DARKİN KILICI

Aatrox büyük kılıcını en fazla üç defa savurur. Her kullanımda yeteneğin verdiği hasar artar, kılıç farklı bir alanı etkiler ve kılıcın keskin ucu ikinci, daha küçük bir isabet alanında ayrıca isabet edebilir.

Kılıcın keskin ucu: İlk iki kullanımda yeteneğin etki alanının ucunda, üçüncü kullanımda ortasında yakalanan rakipler kısa süreliğine havaya savrulur ve hatırı sayılır oranda daha fazla hasar alır.

W: CEHENNEM PRANGASI

Aatrox yere vurarak isabet alan ilk rakibe hasar verir ve onu kısa süreliğine yavaşlatır. Bu rakip bir şampiyon veya büyük canavarsa etki alanına zincirlenir.

Zincirlenen rakip birkaç saniye sonunda hâlâ etki alanındaysa alanın merkezine çekilir ve yeniden hasar alır.

E: KARANLIK HÜCUM

Pasif: Aatrox, verdiği hasarın bir kısmı kadar iyileşir.

Aktif: Aatrox ileri atılarak birkaç saniyeliğine saldırı gücünde artış elde eder. Karanlık Hücum en fazla iki yük biriktirebilir ve Darkin Kılıcı ile aynı anda kullanılabilir.

R: DÜNYALARIN SONU

Aatrox bütün gücünü serbest bırakarak akıl almaz bir boyuta ulaşır ve devasa kanatlarıyla havalanır. Dönüşüm geçirdiği sırada yakınındaki minyonları kısa süreliğine korkutur ve Aatrox'un hareket hızı kısa süreliğine artar (bu ilave hız, çatışma dışındayken yeniden devreye girer).

Aatrox dönüşüm geçirmiş haldeyken toplam hasarında artış ve Dünyaların Sonu etkin olduğu sürece can yenilemesini sağlayan Kan Kuyusu etkisi kazanır. Kan Kuyusu, gerçek biçimindeyken ölümcül hasar alırsa Aatrox'un dirilmesini sağlar.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ