Serena Williams, kariyerinin en ağır yenilgisini yaşadı

Eski dünya 1 numarası ABD'li tenisçi Serena Williams, katıldığı Silicon Valley Classic turnuvasının ilk turunda Büyük Britanyalı Johanna Konta'ya 6-1 ve 6-0'lık setlerle yenildi

01.08.2018 Çarşamba Güncelleme : 01.08.2018-11:17 Çarşamba
ANKARA (AA)
Silicon Valley Classic tenis turnuvasında mücadelede  eden ABD'li kadın tenisçi Serena Williams, ilk turda Büyük Britanyalı Johanna  Konta'ya 6-1 ve 6-0'lık setlerle 2-0 kaybederek kariyerinin en ağır yenilgisini  yaşadı.
 
ABD'nin San Jose kentinde düzenlenen turnuvanın ilk turunda,  kariyerinde 23 grand slam şampiyonluğu bulunan 36 yaşındaki Serena Williams ile  dünya 48 numarası Johanna Konta karşılaştı.
 
Rakibi karşısında ilk oyunu almasının ardından üst üste 12 oyunu  kaybeden Williams, 51 dakika süren mücadeleden 6-1 ve 6-0'lık setlerle 2-0 yenik  ayrıldı. ABD'li tenisçi, 1995 yılında profesyonelliğe adım attığı kariyerinde ilk  kez bir maçta iki oyun alamayarak en ağır yenilgisini yaşadı.
 
Karşılaşma boyunca 25 basit hata yapan eski dünya 1 numarası Williams,  mücadelenin ardından yaptığı açıklamada, "İlk sete çok kötü başladım. Konta  ikinci sette çok iyi oynadı. Rakibimin öz güveni yerindeydi ve sonuç, çok farklı  oldu." değerlendirmesinde bulundu.
 
Doğum yaptıktan sonra bir yıl ara verdiği tenise yeniden başlayan  Serena Williams, bu sezon katıldığı grand slam turnuvalarından Fransa Açık'a  dördüncü turda veda etmiş, Wimbledon'da ise finalde kaybetmişti.
 
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ