Spor - Skorer
Sneijder transferinde sona gelindi
Galatasaray'ın renklerine katmak istediği Sneijder transferinde büyük aşama kaydettiği, transferin an meselesi olduğu öğrenildi.
Yayınlanma Tarihi: 09.01.2013 14:58

NEVZAT DİNDAR / SKORER ÖZEL

Cim-Bom son yılların en büyük transferini gerçekleştirmek için artık saatleri saymaya başladı. Başkan Ünal Aysal’ın, Milano seferinde Inter Başkanı Moratti ile Wesley Sneijder için 8 milyon euro bonservis karşılığında anlaştığı belirlendi.

Moratti’nin sohbette, “Aslına bakarsanız Sneijder’in fiyatını 15 milyon euro olarak düşünüyordum. Bunu medyaya da açıklamıştım. Ancak Galatasaray markası bizi de etkiledi” diyerek, 10 milyon eurodan başlattığı pazarlıkta rakamı 8 milyon euroya kadar düşürdüğü ifade edildi.

Cim-Bom, Inter’den sonra Sneijder’i de ikna etti. İtalyan ekibinden yıllık 6.5 milyon euro alan ve 2.5 yıl daha sözleşmesi bulunan Sneijder’in, sarı-kırmızılılardan aynı şartlarda ve sürede bir mukavele istediği belirtildi.
Bu parayı ödemeyi kabul eden Galatasaray, 4.3 milyon eurosunu garanti, kalan kısmını ise maç başı ile lig ve Avrupa’daki başarılara göre prim olarak ödemeyi önerdi. Sneijer’in menajeri Soren Lerby ile rakam konusunda anlaşılırken oyuncunun eşi de İstanbul’a gelmeyi kabul etti.

İddialar asılsız
İstanbul’a olan hayranlığını twitter adresinden de paylaşan Yolanthe Cabau ile Başkan Ünal Aysal’ın bizzat görüştüğü, Milano’daki zirvede Sneijder’in antrenmanda olduğu için yer almadığı kaydedildi.
Sneijder transferine yarına kadar nokta konulması hedeflenirken, yıldız futbolcunun da hafta sonu İstanbul’a getirilmesi planlanıyor.
Bu arada sarı-kırmızılı yetkililer, İtalyan basınında Sneijder’in, Galatasaray’a transferiyle ilgili çıkan olumsuz haberlerin ise kesinlikle doğru olmadığını belirtiler.

 

Yorumlar

Masaüstü Sürümüne Geç