Son başpehlivanı İsmail Balaban, Kırkpınar'a veda etti

657. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde son başpehlivan İsmail Balaban, çeyrek finalde Ali Gürbüz'e yenilerek, organizasyona veda etti.

15.07.2018 Pazar Güncelleme : 15.07.2018-15:49 Pazar
Sarayiçi Er Meydanı'nda yapılan organizasyonda, İsmail Erkal, Mehmet  Yeşil Yeşil ve Osman Aynur'u yenen İsmail Balaban ile Recep Taslak, İsmail Koç ve  Recep Kara'yı mağlup eden Ali Gürbüz çeyrek finalde eşleşti. Erken final olarak  değerlendirilen karşılaşma, güreşseverlerin en fazla ilgi gösterdiği maç oldu.
 
Zorlu rakiplerini yenerek çeyrek finale ulaşan İsmail Balaban'ın  müsabakanın ilk dakikalarında  rakibini kasnağından tutarak çevirmesi  tribünlerden büyük alkış aldı. Karşılaşma yüksek tempoda geçti. Ali Gürbüz, sık  sık iç kasnaktan yakalamak için dalma denemeleri yapan İsmail Balaban'ın bu güreş  oyununu bozmak için mücadele verdi.
 
Normal sürede kazanan olmayınca, puanlama bölümüne geçildi. Ali  Gürbüz'e pasif güreştiği gerekçesiyle iki ihtar verildi. İsmail Balaban'ın sık  sık paça kazık denemesinde bir boşluğunu yakaladığı rakibinden puan alan Ali  Gürbüz, yarı finale yükseldi. Son başpehlivan Balaban, yenilmesi sonrası  gözyaşlarına hakim olamadı.
 
Kura çekimi sonrası diğer çeyrek final eşleşmeleri Orhan Okulu-Hüseyin  Gümüşalan, Faruk Akkoyun-Şaban Yılmaz, Serhat Balcı-Fatih Atlı şeklinde oldu.
 
Orhan Okulu ile Hüseyin Gümüşalan'la arasındaki güreş kısa sürdü.  Yaklaşık 5 dakika süren güreşte iç kazık ters paçayla rakibini yenen Orhan Okulu,  yarı finale adını yazdırdı.
 
Şaban Yılmaz ile Faruk Akkoyun arasında geçen müsabakaya Akkoyun'un  sakatlanması nedeniyle ara verildi. Aranın ardından Faruk Akkoyun'un  güreşemeyeceğini belirtmesi sonrası Şaban Yılmaz galip sayıldı.
 
Fatih Atlı ve Serhat Balcı arasındaki güreş ise puanlama bölümüne  uzadı. Bu bölümde Serhat Balcı rakibini açık düşürdü.  "Göbeği yıldızı gören" Fatih Atlı yenildi ve Serhat Balcı yarı finale çıktı.
 
Orhan Okulu, Şaban Yılmaz, Ali Gürbüz, Serhat Balcı yarı finalde  güreşecek.
 
 
 
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ