"Takımımız hak ettiği yere gelecektir"

Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Gençağa Meriç, kaliteli bir kadroya sahip olduklarını ve ligde hak ettikleri yere geleceklerine inandığını söyledi.

13.10.2017 Cuma Güncelleme : 13.10.2017-11:24 Cuma
AA
Meriç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilk 7 hafta sonunda lig  sıralamasında istedikleri konumda olmadıklarını ancak önlerinde uzun bir yolun  bulunduğunu belirtti.
 
Milli maçlar nedeniyle lige verilen aranın ardından Teleset Mobilya  Akhisarspor maçıyla çıkışa geçmek istediklerini ifade eden Meriç, "Takımımıza  güveniyoruz. Kaliteli bir takımımız var ve hak ettiği yere gelecektir." dedi.
 
Gençağa Meriç, 11 milli futbolcuya sahip olduklarını kaydederek,  "Trabzonspor, geldiğimiz günden bu yana kadro olarak iyi bir seviyeye geldi.  Takımımız, iyi sonuçlar alarak, zirve mücadelesinde kendine yer bulacaktır.  Köprünün altından daha çok sular geçecek. Belki beklediğimiz sonuçları alamadık  ama önümüzde uzun bir yol var. Hedefimizden sapmadık." diye konuştu.
 
Sakatlıkları bulunan oyunculara ilişkin ise Meriç, geniş bir  kadrolarını bulunduğunu, takımda yer alan tüm futbolcuların kendilerini ispat  etmiş oyuncular olduğunu kaydetti.
 
Taraftara çağrı
 
Meriç, Teleset Mobilya Akhisarspor maçıyla yeni bir sayfa açmak  istedikleri aktararak, "Taraftarlarımıza, 12. adamımıza ihtiyacımız var. Onların  desteği bizim için önemli. Bu takım, taraftarı mutlu edecek sonuçları ortaya  koyacaktır. Önümüzdeki süreç, inşallah daha farklı olacak." ifadelerini kullandı.
 
Taraftarlardan destek isteyen Meriç, şöyle devam etti:
 
"İlk 7 haftada özellikle İstanbul'da kazanabileceğimiz maçlarda  berabere kaldık. Beraberliklere üzüldüysek doğru yoldayız. O maçları kazansak  bugün daha farklı noktada olabilirdik. Bu takım, daha iyisini yapacaktır. Yeter  ki bu takıma sahip çıkalım."
 
 Yusuf ve Abdülkadir
 
Bordo-mavili kulübün genel sekreteri, genç oyuncuları Yusuf Yazıcı ve  Abdülkadir Ömür'ün A takımda yer bulmalarının önemli olduğuna dikkati çekerek,  "Düşüncemiz, gelişim süreçlerini tamamlamaları, verecekleri katkı. Ondan sonra  kulübün menfaati doğrultusunda değerlendirme yapılır." yorumunu yaptı.
 
Gençağa Meriç, altyapıya önem verdiklerini dile getirerek, "Bu  oyuncular Trabzonspor'un oyuncuları. Takıma katkı yapmayı sürdürecekler.  Altyapıdan daha çok Yusuflar, Abdülkadirler çıkacak. Bu sayı ilerleyen dönemde  daha da artacaktır." diyerek sözlerini tamamladı.
 
  
 
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ