Tecrübe Arda Türkmen'den teknoloji Samsung'dan

Usta şef Arda Türkmen'in tecrübeleri Samsung Chef Collection teknolojisiyle buluştu.

07.12.2017 Perşembe Güncelleme : 07.12.2017-11:07 Perşembe

Gizem Aydoğan - PembeNar.Com

Televizyonda bayılarak seyrettiğim bir adam Arda Türkmen. Mutfaktaki enerjisi en sevmediğim yemeği bile yedirecek cinsten. Geçtiğimiz günlerde birlikte kahvaltı sofrasına oturma fırsatı bulunca da hiç kaçırmadım.

Ünlü İspanyol yemeği Frittata yaptık birlikte. Frittata aslında fırında omlet diyebileceğim bir yemek. Yumurtayı önce iyice çırpıyorsun, ardından içine tereyağında hafif kızartılmış küp patates, karamelize soğan ve başka ne istersen ekleyip fırına atıyorsun. 6-7 dakika fırında pişmesi de kafi. Enfes bir omlet-kek türevi ortaya çıkıyor.

Bir taraftan heyecanla yemek yaparken Arda Türkmen birkaç püf noktası da vermeyi unutmadı:

- Yumurtanın kabuğu içeriye düşerse almanın en kolay yolu kabuğun kendisiyle yakalamakmış.

- Yumurtayı çırparken geniş geniş alıp havalandırarak çırpmak gerekiyormuş.

- Yumurtayı tavaya dökmeden önce tavanın iyice kızması mühimmiş. Yoksa altı güzelce pişmiyor ve yapışabiliyormuş.

- Frittata yaparken fırına girebilecek bir tava kullanmak da önemli. Zira önce ocakta sonra fırında pişirme işlemi yapılıyor.

Arda Türkmen bir taraftan yemek yaparken ve bunları anlatırken bir taraftan da kullandığı Samsung Chef ankastre ürünlerini tanıttı. Kendi evinde de kullandığı ürünlerden en beğendiğim ürün ve özellik indüksiyon ocaktaki alev görünümü idi. Türk kadınları gelenekseldir ve o ateşi görmeden içi rahat etmez. Samsung'un yeni premium ankastre serisinden Chef Collection'daki ocakta bu özellik var. Evet ocak indüksiyon sistemli bir ocak ancak led ışıklar ile ne kadar açtığınızı görebiliyorsunuz. Bence Türk kadınları bu özelliğe bayılır :)

Arda Türkmen'in enerjisine ve ellerine sağlık.

Ürünlerle ilgili diğer bilgiler de aşağıda: Samsung Chef Collection

Samsung, mutfaklarda devrim yaratacak premium ankastre serisi Chef Collection ile profesyonel pişirme deneyimini evlere taşıyor. Fırın, ocak, davlumbaz ve bulaşık makinesinden oluşan yeni seri, Arda Türkmen’in yemek pişirme konusundaki tecrübelerini Samsung teknolojisiyle buluşturdu.

Samsung dünyanın önde gelen Michelin Yıldızlı şeflerinden aldığı ilhamla tasarladığı premium ankastre serisi Chef Collection’ı Kanyon Intema Yaşam’da ünlü şef Arda Türkmen ile tanıttı. Arda Türkmen’in Samsung Chef Collection serisinin kullanarak birbirinden farklı ve özel yılbaşı lezzetlerinin hazırladığı etkinlik renkli görüntülere sahne oldu. 

Samsung Chef Collection İnovasyon ve teknolojiyle ünlü şeflerin tutku, birikim ve uzmanlığını buluşturan tasarımlar, günlük kullanımda profesyonel aşçılık keyfi sunuyor. 
Mükemmellik hissi, duyguların gücü ve dünyanın her yerinden ünlü Michelin yıldızlı şeflerin know-how’ından ilham alan yeni jenerasyon ankastre ürünler, tüketicilerin yemek pişirme ve mutfak anlayışını üst seviyeye taşırken ezberleri de bozuyor. 

Chef Collection serisinin her bir ürünü, birbirinden yeni ve inovatif özelliklerle Samsung teknolojisini estetik ile buluşturuyor. Chef Collection serisi, gurme buhar teknolojisiyle mükemmel pişirme deneyimi sunan fırın, sanal alev teknolojisiyle ocak ve waterwall su duvarı teknolojisine sahip bulaşık makinesi; tek bir el hareketi ile çalışan sensörlü davlumbazı ile kullanıcılara üstün bir mutfak deneyimi vadediyor.