TFF heyeti, UEFA Pro Lisans Değişim Programı'na katıldı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Futbol Gelişim Direktörlüğü (FGD) tarafından düzenlenen UEFA Pro Lisans Kursu'nun kursiyerleri, UEFA Pro Lisans Öğrenci Değişim Programı'na katıldı.

24.04.2019 Çarşamba Güncelleme : 24.04.2019-16:10 Çarşamba
AA
TFF'nin internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, İsviçre'nin Nyon  kentinde gerçekleştirilen organizasyonda TFF heyeti; antrenör eğitmenleri Mahmut  Nedim Karadeniz, Mehmet Ekşi, Nur Mustafa Gülen ve Antrenör Özlük İşleri Müdürü  Oben Meralbaysal ile kursiyerler Arif Ufuk Kahraman, Ayhan Akman, Erdoğan  Özdoğan, Eren Şafak, Fazlı Tan, Fethi Çokkeser, Gökhan Uzungüngör, Hakan Bozdağ,  Hüseyin Çimşir, İlhan Özer, Kadir Akbulut, Münir Yıldırım, Mehmet Kaplan, Mehmet  Kenan Öztürk, Osman Akyol, Murat Aslan, Mustafa Gürsel, Önder Engin, Recep  Karatepe, Recep Umut, Veyis Kanber, Volkan Kazak ve Yalçın Koşukavak'tan oluştu.
 
Türkiye'nin yanı sıra Avusturya, Galler ve Rusya federasyonlarının  temsil edildiği programda, aralarında UEFA Genel Sekreter Vekili Giorgio  Marchetti, UEFA Futbol Eğitim Hizmetleri Direktörü Frank K. Ludolph, UEFA  Antrenör Eğitim Uzmanı Jozef Zahorsky, UEFA Futbol Eğitim Koordinatörü Patrick  Müller, UEFA Kadın Antrenörlüğü Gelişim Uzmanı Yolande Kampfer-Seewer'in de  bulunduğu yöneticiler ve profesyoneller yer aldı.
 
Programa UEFA'nın teknik eğitmenleri Dany Ryser, Packie Bonner, Jim  Fleeting, Werner Mickler, Peter Rudbaek, Thomas Schaaf ve Howard Wilkinson da  katıldı. Eğitimde Manchester United, Everton, Real Sociedad gibi takımları  çalıştıran antrenör David Moyes ile birlikte FC Basel 1893'ün eski başkanı  Bernhard Heusler, akademisyen Sergio Lara-Bercial ve sosyal medya uzmanı Josh  Hershman ise konuk konuşmacı olarak hazır bulundu.
 
Program çerçevesinde heyetler, kendilerine önceden verilen maç  senaryolarına yönelik planladıkları antrenmanı uygulamalı olarak aktardı. Ayrıca  heyetler, yaptıkları analizleri katılımcılarla paylaştı.
 
  
 
 
 
 
 
 
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ