Tofaş mesleki eğitime destek programı Bursa'da

Tofaş’ın, "Mesleki Eğitime Destek Programı" programı kapsamında Tofaş Sosyal Tesisleri’nde biri kesit olmak üzere üç Fiat Egea araç teslimatı Bursa'da gerçekleştirildi.

19.05.2017 Cuma Güncelleme : 19.05.2017-11:22 Cuma

Tofaş, Mesleki Eğitime Destek Programı’na hız  kesmeden devam ediyor.                 

Şirket açıklamasına göre, üniversite ve teknik meslek liselerinin  eğitim içeriğine katkıda bulunarak gençlerin akademik ve mesleki gelişimine destek sağlamayı amaçlayan sosyal sorumluluk projesi tamamlandığında 56 adet Egea  otomobil Türkiye’nin tüm bölgelerinde hizmete sunulmuş olacak.                

Açıklamada Bursa’da araç desteği sağlanan eğitim kurumlarının  temsilcilerinin bir araya geldiği program kapsamında, biri kesit olmak üzere özel olarak hazırlanan üç Fiat Egea'nın, Tofaş Fabrika Direktörü Erdal Şimşek, Tofaş  İnsan Kaynakları Direktörü Burhan Çakır ve Tofaş Dış İlişkiler Direktörü Güray  Karacar tarafından kurum temsilcilerine teslim edildiği belirtildi.                

Açıklamada, Tofaş Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen törene Bursa Teknik  Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurettin Acır, Bursa Teknik Üniversitesi  Doğa Bilimleri Mimarlık Mühendislik Fakülte Dekanı Prof. Dr. Hamdi Öğüt ve Bursa  Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bahattin  Kamber'in yanı sıra OİB Meslek Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yunus Bulut ve Müdür  Yardımcısı Nihal Göker ile Osmangazi Hürriyet Meslek Teknik Anadolu Lisesi Müdürü  Hamza Bilgen ve Müdür Baş Yardımcısı Oktay Güllü'nün katıldığı bildirildi.               

Ayrıca açıklamada Türkiye’nin yedi bölgesinde Fiat bayileri desteğiyle   yürütülen program kapsamında bugüne kadar 23 üniversite ve 6 Meslek Teknik  Anadolu Lisesi’ne araç teslimatı gerçekleştirildiği kaydedildi.                

Mesleki eğitime destek projesinde, öğrencilerin otomobil üzerinde  araştırma-geliştirme safhalarını ve çalışma prensiplerini deneyimlemeleri  hedefleniyor. Tofaş’ın proje dahilinde gerçekleştireceği teslimatlarla, 56 araç  üniversite ve meslek lisesinin atölye çalışmalarında kullanılmak üzere hibe  edilecek. Proje tamamlandığında 43 üniversite ve 13 Meslek Teknik Anadolu  Lisesi’nin eğitimine destek sağlanmış olacak.           

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ