Trump'ın avukatından FBI açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump'ın avukatlarından Jay  Sekulow, müvekkilinin FBI tarafından soruşturulduğuna ilişkin tweetiyle ilgili  olarak, "O tweet, 5 isimsiz kaynağa dayandırılan Washington Post haberine verilen  bir cevaptı. O haberi teyit değildi." dedi.

19.06.2017 Pazartesi Güncelleme : 19.06.2017-2:10 Pazartesi
AA

Amerikan CNN televizyonuna konuşan Sekulow, Trump'ın geçen hafta  soruşturulduğuna ilişkin tweetinin kendisi hakkında FBI tarafından açılmış  soruşturmayı teyit etmek olmadığını söyledi.

Sekulow, "O tweet, 5 isimsiz kaynağa dayandırılan Washington Post  haberine verilen bir cevaptı. O haberi teyit değildi." değerlendirmesinde  bulundu.

Trump'ın tweetinin bir soruşturmanın varlığını teyit eder nitelikte  olduğuna yönelik soru üzerine de Sekulow, şu cevabı verdi:

"Twitter'da hepimizin de bildiği üzere sınırlamalar var. Başkan'ın  cevabı, ilişkili olduğu Washington Post'un haberine karşılıktı. Bir tweette  söylemek istediği her şeyi ifade edemez. Bu kadar, basit bir açıklaması var."

  Washington Post, isimsiz kaynaklara dayandırdığı haberinde Rusya  soruşturmasını yürüten Özel Yetkili Savcı Robert Mueller’in, eski FBI Direktörü  James Comey'i kovmasına ilişkin Trump'ı da soruşturduğunu yazmıştı.

Bunun üzerine Trump da Twitter hesabından, "FBI Direktörü'nü kovmamı  isteyen adam tarafından soruşturuluyorum. Cadı avı." şeklinde tweet atmıştı.

  

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ