Türkoğlu'ndan Obradovic-Ataman açıklaması

TBF Başkanı Türkoğlu, "Biz bu konuya federasyon olarak mümkün olduğunca dahil olmamaya çalışıyoruz ve herkesi kendi olgunluğuna bırakıyoruz" dedi.

13.02.2018 Salı Güncelleme : 13.02.2018-15:30 Salı
İSTANBUL (AA)
Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet  Türkoğlu, Fenerbahçe Doğuş Başantrenörü Zeljko Obradovic ile Anadolu Efes  Başantrenörü Ergin Ataman arasındaki gerginlikle ilgili, "Biz bu konuya  federasyon olarak mümkün olduğunca dahil olmamaya çalışıyoruz ve herkesi kendi  olgunluğuna bırakıyoruz." dedi.
 
PTT Erkekler Türkiye Kupası'nın basın toplantısından sonra  gazetecilere açıklamalarda bulunan Türkoğlu, toplantıda Obradovic ve Ataman  arasında yaşanan gerginlikle ilgili soruyu şöyle cevapladı: "Sporun içerisinde bu tip olaylarla her zaman karşılaşıyoruz. Bunlar  sporun heyecanını biraz daha artıran durumlardır. İkisi de olgun insan. İkisi de  benden büyük. İnsanlara nasıl davranacaklarını söyleyecek değiliz. Zeljko  Obradovic, Türk basketboluna bana göre çok şey katmıştır. Geçen seneki başarısı  ortada. Kupada yarın güzel bir basketbol izleyeceğiz. Bunlar sporun içinde var.  Biz bu konuya federasyon olarak mümkün olduğunca dahil olmamaya çalışıyoruz ve  herkesi kendi olgunluğuna bırakıyoruz."
 
Türkoğlu, Türkiye Kupası'nın heyecanına da dikkati çekerek, "Eleme  sistemi heyecanı artırıyor. Tek maç üzerinden oynanıyor. PTT'ye de teşekkür etmek  istiyorum. Burada bulunmayı hak eden 8 takım var. Onlara da teşekkür ediyorum.  Türk basketbolu hak ettiği yerde olacaktır. Bu güzel turnuvayı gerek televizyon  başındakiler gerekse salona gelecek binlerce taraftar keyifle izleyecek. Çok  kaliteli takımlar var. Seyircisi bol olan, keyifli bir 4 gün izleyeceğiz."  ifadelerini kullandı.
 
 
 
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ