TURKSPORU damga vurdu

Turkcell’in desteklediği TURKSPORU 2017’de altın yılını yaşadı, milli sporcular ilkleri yaşattı.

30.12.2017 Cumartesi Güncelleme : 30.12.2017-2:30 Cumartesi

Turkcell’in desteklediği TURKSPORU 2017’de altın yılını yaşadı, milli sporcular ilkleri yaşattı. 2002’de spor sponsorluklarına başlayan Turkcell’in bu desteği sayesinde ay-yıldızlı sporcular Dünya ve Avrupa şampiyonlukları yaşayarak bayrağımızı gönderin en üstüne taşımayı başardı.

TURKSPORU’nun tarihi başarılarından biri Turkcell’in Atletizm Federasyonu ile yaptığı işbirliği sayesinde geldi. Ramil Guliyev, Dünya Atletizm Şampiyonası’nda 200 metrede Dünya şampiyonu olarak Türkiye atletizm tarihinde bir ilki başardı. Türkiye’nin büyük bir coşku ile kutladığı bir diğer Avrupa şampiyonluğu ise Ampute Milli Takımı’nda geldi.  Turkcell’in ana sponsorluğundaki Türkiye Ampute Futbol Takımı,  finalde İngiltere’yi yenerek kupayı kaldırdı. Milli alet Mizgin Ay ise Dünya Yıldızlar Atletizm Şampiyonası’nda kızlar 100 metrede altın kazanarak bu kategoride kürsünün ilk basamağına çıkan ilk atletimiz oldu.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Türkiye’nin ‘barış’ temalı ilk ve tek maratonu Turkcell Gelibolu Maratonu yerli ve yabancı binlerce sporcunun katılımıyla büyük bir coşkuyla koşuldu. Geçtiğimiz yıl oluşturulan Turkcell Barış Ormanı’na bu yıl 10 bin fidan daha dikilerek ‘barış’ daha da büyütüldü.
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ