Ümraniyespor'da gözler Süper Lig'de

TFF 1. Lig ekiplerinden Ümraniyespor'un tecrübeli futbolcuları Mehmet Sedef ve Serdar Özbayraktar, kariyerinde bir kez daha Süper Lig'de yer almayı hedefliyor.

13.10.2017 Cuma Güncelleme : 13.10.2017-12:05 Cuma
AA
Mehmet Sedef ve Serdar Özbayraktar, AA muhabirine, Süper Lig  hedefleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.
 
Lige iyi bir başlangıç yaptıklarını ve 7 haftada geçen sezona göre  daha çok puan topladıklarını belirten Mehmet, "Takım olarak geçen sene de Süper  Lig'e çıkmaya hazırdık. Teknik direktör değişikliğinin ardından üst sıralara  doğru iyi bir ivme yakalamıştık. Son haftalarda play-off grubundan aşağıya düştük  ve bu bizi çok üzdü. Geçen seneden ders çıkarttık. Ligi şu anda bulunduğumuz  yerde bitirerek Süper Lig'e çıkmak istiyoruz." diye konuştu.
 
Takımın tecrübelileri olarak genç futbolculara Süper Lig'i  anlattıklarını ifade eden Mehmet, şöyle konuştu:
 
"Takımda hem genç hem de tecrübeli isimler var. Bunun yanı sıra genç  olduğu halde tecrübe kazanmış futbolcular da var. Hep beraber iyi bir uyum  yakaladık. Süper Lig'in güzelliklerini genç arkadaşlarımıza anlattığımızda bizi  can kulağıyla dinliyolar. İnşallah önümüzdeki sene hep beraber orada oluruz."
 
Mehmet Sedef'in, Süper Lig kariyerinde 118 maçta 1 golü bulunuyor.
 
Serdar: "Hedefim futbolu Süper Lig'de bırakmak"
 
Serdar Özbayraktar, futbolu Süper Lig'de bırakmak istediğini söyledi.
 
Bu sezon birkaç transferle daha iyi bir seviyeye geldiklerini belirten  Serdar, takımda iyi bir bütünleşme olduğunu aktararak, "Geçen sene lige kötü  başladık, kötü bitirdik. Ortalarda ise çok iyiydik. Başlangıcı ve sonu iyi  yapsaydık daha iyi yerlerde olabilirdik. Bu sene geçen seneden tecrübe edinerek  işi daha da sıkı tutuyoruz. Önemli olan sonunu iyi bitirmek." diye konuştu.
 
Geçen sezon takımda TFF 1. Lig'de ilk defa forma giyen futbolcuların  bulunduğunu, bu sezon ise onların daha tecrübeli hale geldiğini anlatan Serdar,  sözlerini şöyle tamamladı:
  
"TFF 1. Lig'de 2 puan ortalama yakalayınca şampiyon olunuyor. Biz  Erkan hocayla 2 puanı da geçmiştik. Bayram hocayla da aynı şekilde devam  ediyoruz. Takım fazla değiştirilmedi ve sadece birkaç transfer yapıldı. Böyle  olunca başarı da geliyor. İnşallah Süper Lig'e çıkarız. Futbolu Süper Lig'de  bırakarak kariyerimi taçlandırmak istiyorum."
 
Serdar Özbayraktar'ın Süper Lig'de 125 maçta 11 golü bulunuyor.
 
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ