Ünlülerin kaşları ondan soruluyor!

Hande Yener, Ceyda Ateş gibi ünlü isimlerin makyaj ve kaş uzmanı Özge Özel, "Kaş tasarımlarımda ve makyaj çalışmalarımda benim için en önemli olan unsur doğallıktır. Doğal olan her şey güzeldir... " diyor.

14.01.2018 Pazar Güncelleme : 14.01.2018-12:21 Pazar

Özge Ulusoy, Hande Yener, Ceyda Ateş gibi ünlü isimler kendilerini ona teslim ediyor. Müşterilerinin istekleri doğrultusunda ilerliyor, doğallık prensibinden vazgeçmiyor. Özge Özel, kaş için yaptığı uygulamaları anlattı. 

Birçok ünlü isim kaş tasarımı ve makyaj için sizi tercih ediyor. Farkınız nedir?
Doğallık! Kaş tasarımlarımda ve makyaj çalışmalarımda benim için en önemli olan unsur doğallıktır. Doğal olan her şey güzeldir... 

Kaş için yaptığınız uygulamalardan bahseder misiniz?
Usturalı kaş alımını güçlenmesini istediğimiz bölgelere uyguluyoruz ve böylelikle kaşımızı en az iki sıra daha kalınlaştırmış oluyoruz. Günümüzün en büyük sorunu yanlış alımlardan küsmüş ve dökülmelerden dolayı bozulan kaşlar... Öncelikle bu tarz kaşlarda ilk yaptığımız işlem vitamin ile kaşları gürleştirmek oluyor. Kaşları vitaminle besleyip gürleştirdikten sonra varsa dolmayan kısımlara kısmi dolum işlemi uguluyoruz ve kaş şeklini sabitliyoruz. Vitaminle gürleşemeyecek kaşlara ise microblaiding yapıyoruz. 

Microblading kaş uygulaması nedir?
Microblaiding, 3D kıl tekniği dediğimiz seyrek olan kaşları yoğunlaştırmak amacıyla ve kişinin kendi kıl renginde ve var olan kaşının çok dışına çıkmadan doğallık prensibimizi koruyarak yaptığımız işlemlerdir. 

Kaşlar neden küser?
Kaşlar yıllarca ip ve ağda yardımıyla tertemiz alındı. Dolayısıyla kaş köklerimiz alındıkça zayıflar ve zayıfladıkça kökler yok olmaya başlar. 

Kaş şeklini verirken nelere dikkat ediyorsunuz?
Bizim için en önemli olan müşterilerimizin istekleridir. Önce onlar ne istediklerini, nasıl mutlu olacaklarını anlatırlar. Sonrasında iş bize düşer. İlk işlemimiz göz başlangıcı ve göz bitişini belirlemek oluyor. Bu bize müşterilerimizin yüzüne yakışıcak olan kaş şeklimizi belirlemede büyük rol oynuyor. Fazlasıyla düşük kaş yapısına sahip kişilerde amaç kaşı daha kalkık göstermektir. Çok kalkık kavisli kaşları ise düşürüp doğal hale getiriyoruz. 

Çalıştığınız ünlü isimler arasında kimler var?
Hande Yener, Ceyda Ateş ve Gizem Özdilli...

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ