Vargas resmen Balıkesirspor'da

Balıkesirspor, Anderlecht'te forma giyen Vargas ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

28.07.2014 Pazartesi Güncelleme : 28.07.2014-10:31 Pazartesi
BALIKESİR (AA)
Spor Toto Süper Lig'in yeni ekibi Balıkesirspor,  Belçika temsilcisi Anderlecht'in Venezuelalı orta saha oyuncusu Ronald Alejandro  Vargas Aranguren ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.
 
Balıkesirspor Kulübü Başkanı Tuna Aktürk, kulüp tesislerinde  düzenlenen imza töreninde, Vargas'ın UEFA Şampiyonlar Ligi tecrübesi olan,  Belçika liglerinde 5 yıl ter döken bir oyuncu olduğunu söyledi.
 
İyi bir futbolcu transfer ettiklerini, Vargas'ın gelecek yıllarda  Balıkesirspor'a yararlı olacağına inandıklarını belirten Aktürk, "Bu oyuncunun  transferi kolay olmadı. Teknik heyetimiz, transfer komitemiz büyük çaba harcadı.  Yaklaşık 70 günlük bir çalışmanın sonucunda Vargas, Balıkesirspor'u tercih etti.  Yaptığımız ve yapacağımız transferlerle Türk futbolunda ses getireceğiz. Ele  avuca sığmayan bir takım oluşturuyoruz. Lig başladığında herkes bizi heyecanla  izleyecek" dedi.
 
Aktürk, 4 yeni yabancı oyuncu transfer ettiklerini vurgulayarak,  "Jabbie ile 5 yabancımız oldu. Orta sahaya, defans ve ileriye dönük oynayabilecek  bir yabancı oyuncu daha alarak, transferi noktalayacağız" ifadesini kullandı.
 
Bosna Hersekli kaleci Hasagic'in Türk vatandaşlığına geçişiyle ilgili  bazı sıkıntılar yaşandığını anlatan Aktürk, "Sorunun aşılmasını bekliyoruz.  Gerçekleşirse sözleşme imzalayacağız. Çözülmezse teşekkür edeceğiz, çünkü yabancı  statüsünde oynatmak istemiyoruz" diye konuştu.
 
Vargas ise Balıkesirspor'da en iyi performansını ortaya koyacağını  dile getirerek, "Takımın kazanacağı her maç bizim için önemli. AEK ve Sevilla da  beni istedi ancak Türkiye'de oynamak istediğim için buradayım. Burada kendimi  daha geliştireceğime inanıyorum" dedi. 
 
 
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ