Yankı Erel, hedef yükseltti

Wimbledon gençler kategorisi çiftlerde zirveye çıkarak grand slam şampiyonluğu yaşayan ilk Türk erkek tenisçi olan Yankı Erel, hedeflerini büyüttüğünü söyledi.

20.12.2018 Perşembe Güncelleme : 20.12.2018-10:30 Perşembe
AA muhabirine açıklamalarda bulunan 18 yaşındaki Yankı, "Wimbledon'dan  sonra hedeflerim büyüdü. Gençler kategorisi çiftlerde grand slam şampiyonu oldum.  Artık hedefim büyüklerde tekler şampiyonu olmak. Federer'lerin kategorisinde bu  kupayı kazanmak." diye konuştu.
 
Artık daha güçlü rakiplerle karşılaşacağını dile getiren Yankı,  "Bundan sonra rakiplerim hem yaş olarak benden daha büyük hem de daha kuvvetli  olacak. Benim de bunun için daha çok çalışmam gerekiyor. Antrenman programım  yoğun bir şekilde devam ediyor." ifadelerini kullandı.
 
Yankı, dünyaca ünlü Sırp tenisçi Novak Djokovic'i örnek aldığını  aktararak, "Rafael Nadal ve Roger Federer gibi sporcular da çok ayrı ama Novak  Djokovic'i örnek alıyorum. Kendime daha yakın görüyorum. Sol elimi kullanıyorum.  Rakiplerime ters geliyorum. Bu avantajımı kullanıyorum." şeklinde görüş belirtti.
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ