Yankı Erel, yıldızların sofrasında

Yankı Erel, Wimbledon’da kupayı aldı, Djokovic ve Kerber ile aynı masada akşam yemeği yedi. Başarıdan dolayı gururlu olduklarını söyleyen Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş “Bu isimlerle bir araya gelmesi genç sporcumuz için önemli” dedi.

17.07.2018 Salı Güncelleme : 17.07.2018-8:00 Salı

ONUR DİNÇER

Wimbledon Genç Erkekler çiftlerde şampiyonluğa ulaşan Yankı Erel, Finlandiyalı partneri Otto Virtanen ile finalde Mejia/Styler ikilisini mağlup ettikleri maçın ardından özel bir geceye katıldı.

Antrenörü Nika Kakulia ile birlikte Wimbledon Tenis Turnuvası’nın geleneksel etkinliği olan Şampiyonlar Yemeği’ne iştirak etti. 18 yaşındaki sporcu, tek erkeklerde şampiyonluğa uzanan Novak Djokovic ve tek kadınlarda Serena Williams’ı yenerek kupayı alan Angelique Kerber ile aynı masada yemek yedi.

Türk tenisçinin elde ettiği başarıyı Milliyet’e yorumlayan Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş  “Wimbledon gibi köklü bir turnuvada şampiyon olan Yankı Erel bizleri gururlandırdı. Kraliyet ailesinin davetlisi olarak diğer şampiyonlarla birlikte özel geceye katıldı. Kerber ve Djokovic ile aynı masada oturarak yemek yedi. Bu isimlerle bir araya gelerek onlarla yemek yemesi de önemliydi” dedi.

Durmuş şöyle devam etti: “Çağla ve İpek gibi isimlerle kadınlar tenisinde son yıllarda önemli başarılar kazandık. Yankı’nın elde ettiği kupa, erkekler tenisinde de bir çıkışa işaret ediyor ve uyguladığımız sistemin doğru olduğunu gösteriyor. Yankı gibi birkaç oyuncu daha var erkeklerde…”

‘Wimbledon bir başka’

Wimbledon’da kupa kaldıran Yankı Erel şunları anlattı: “Şampiyonluğu hak ettiğimi düşünüyorum. Hem takım arkadaşım hem de ben elimizden geleni yaptık. Bugüne kadar üç grand slam oynadım ama Wimbledon hepsinden çok farklıydı. Oranın atmosferi ve organizasyonu çok farklı. ABD Açık ve Yaz Gençlik Olimpiyatları’nı sabırsızlıkla bekliyorum. Daha çok futures ve challenger turnuvalarına katılacağız. Bundan sonraki hedefim, teklerde grand slam şampiyonu olmak.”

Yankı Erel, Londra’daki Şampiyonlar Yemeği’ne antrenörü Kakulia ile birlikte katıldı. Londra’dan dönen Yankı Erel, Atatürk Havaalanı’nda basının yoğun ilgisine şaşırdığını itiraf etti.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ