Tek hayali emekli olup köyünde yaşamaktı... Sonu oldu!

Ordu'nun İkizce ilçesinde meydana gelen  selde heyelan altında kalarak hayatını kaybeden Bayram Sekmen'in oğlu, babasının  köyde yaşama hayalinin kısa sürede son bulmasının üzüntüsünü yaşıyor.

10.08.2018 Cuma Güncelleme : 10.08.2018-15:06 Cuma
AA

Heyelanda yaşamını yitiren Bayram Sekmen'in cenazesi otopsi için  götürüldüğü Ordu Devlet Hastanesi'nden alınarak Seymenli Merkez Cami avlusuna getirildi.

Burada taziyeleri kabul eden Sekmen'in oğlu Mehmet Sekmen ve kardeşi  Sezai Sekmen, AA muhabirine olay günü yaşananları anlattı.

Mehmet Sekmen, dün erken saatlerde babasıyla selden zarar gören  arazilerinde inceleme yaptıklarını söyledi.

Köyde yağmur başlayınca eve gittiklerini belirten Sekmen, bir süre  sonra bahçede göçük meydana geldiğini kaydetti.

Babasının, heyelanla bahçeye dolan suyun önünü kesmek için dışarıya  çıktığını dile getiren Sekmen, "Bu sırada bir dakika içinde daha büyük bir  heyelan meydana gelip babamı götürdü." dedi.

Babasını derede aramaya başladıklarını ancak bulamadıklarını söyleyen  Mehmet Sekmen, "Kendi imkanımızla babamı bulamayınca jandarmadan destek istedik.  Ekipler geldikten bir saat sonra babamın cansız bedenini balçığın içinde bulduk."  diye konuştu.

 "YAPTIĞIMIZ EVDE YENİ OTURMAYA BAŞLAMIŞTIK"

Babasının kısa süre önce emekli olduğunu dile getiren Sekmen, "Babamla  birlikte İstanbul'da çalışıyorduk. Babamın da hep hayali emekli olduktan sonra  köyde yaşamaktı. Babam emekli olduktan sonra köyde yaşamaya başladı. Köyde  yaşamaya başladıktan sonra da ev hayalimizi gerçekleştirdik. Yaptığımız evde yeni  oturmaya başlamıştık." şeklinde konuştu.

Dün babasını aradıkları sırada annesi Turan Sekmen'in yere düşerek el  bileğini kırdığını aktaran Sekmen, "Annem de hastanede ilk tedavisini oldu.  Pazartesi günü ameliyat olacak." ifadesini kullandı.

Bayram Sekmen'in kardeşi Sezai Sekmen ise dün yoğun bir yağış  gerçekleştiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Eve geldik çocuklar bağırmaya başladı ‘babam kayboldu’ şeklinde.  Ağabeyimin evden çıkıp da göçük altında kalması bir dakika, sanki koşarak gitti,  göçük onu aldı. Ondan sonra aradık bulamadık, yetkililerden yardım istedik.  Yaşadığımız olay anlatılmaz. Ağabeyim benim babam gibiydi, hiçbir kötülüğünü  görmedik.”

Bayram Sekmen’in suyun, bahçedeki  fasulyelere zarar vermemesi için  dışarı çıktığını anlatan Sekmen, "O arada da toprak geliyor, yaklaşık 100 metre  kadar aşağıda çalılıklara takılıyor, toprak hemen alıp götürüyor. Yardım çığlığı  yok, hiçbir şey yok. Yaklaşık 200 metre civarı heyelan oldu, buranın dünkü halini  hiç anlatamam." dedi.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ