Yeteneğinizi gösterin

Aykut Kocaman orta saha oyuncularından daha fazla sorumluluk almalarını istedi.

13.10.2017 Cuma Güncelleme : 13.10.2017-2:30 Cuma
 
SENAD OK
 
Fenerbahçe’nin teknik patronu; Valbuena, Mehmet Ekici ve Giuliano başta olmak üzere yetenekli oyuncuların markajdan kurtularak skora daha fazla katkı yapabileceğinin altını çizerken, hücumdaki doğru pas tercihlerinin gol yollarında belirleyici olacağını ifade etti.
 
Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, futbolcularına seslendi, yeteneklerini daha fazla göstermelerini istedi.
Süper Lig’in ilk 7 maçında ciddi kayıplar yaşayan sarı-lacivertliler kalan haftalarda maksimum puan toplayarak ilk yarıyı kapatmayı planlıyor. İstenen sonuçların gelmesi için çalışmalar yapan teknik heyet bu doğrultuda takımdaki yetenekli isimlerin daha fazla sorumluluk almasını istiyor.
 
 
Valbuena, Mehmet Ekici ve Giuliano başta olmak üzere takımda bireysel anlamda önemli isimler bulunuyor. Geçen sezona göre bu açıdan kadro daha bir hayli zengin. Aykut Kocaman da işte bu noktalarda yetenekli isimlerin devreye girerek sorunları çözmesini hedefliyor.
 
‘Bir kişi boşa çıksın’
Kocaman takımla gerçekleştirdiği toplantılarda yetenekli oyuncuların markajdan kurtulmaları gerektiğine vurgu yapıyor. Pas trafiğinde mutlaka bir ismi boşa çıkarmak zorunda olduklarını belirten sarı-lacivertli hoca bu sayede yetenekli isimlerin skora daha kolay katkı yapabileceğini ifade etti. Bu nedenle doğru oyuncuyu bulana kadar sabır gösterilmesini isteyerek, gol yollarında pas tercihlerinin belirleyici olacağının da altını çizdi.
 
 
Fenerbahçe’de şu an için takımın yaratıcılık yükü Valbuena’nın üzerinde bulunuyor. Fransız futbolcu da sorumluluk almayı seviyor. Ancak bu durum rakiplerin de işine geliyor. Alınan önlemler başarılı olunca sarı-lacivertlilerin hücum aksiyonları tıkanıyor. Bu nedenle maç içinde alternatif isimler üzerinden de oyun kurulması konusunda çalışmalar yapılıyor. 
 
 
 
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ