Yılmaz Büyükaydın: "Hakemler yüzünden 18 puan kaybettik"

Trabzonspor Futbol Koordinatörü Yılmaz Büyükaydın, sezon başından bu yana hakemlerin bordo-mavili takım üzerinde yapmış olduğu çalışmanın bedelini 18 puanla ödediklerini söyledi.

08.03.2016 Salı Güncelleme : 08.03.2016-14:03 Salı
DHA
ONUR VE MUHAMMET SALONDA ÇALIŞTI
Trabzonspor, Mersin İdman Yurdu maçı hazırlıklarını bu sabah teknik direktör Hami Mandıralı yönetiminde ilk 30 dakikası basına açık antrenmanla sürdürdü. Mandıralı antrenman öncesinde oyuncularla sahada bir toplantı yaptı. Genç teknik adam, toplantı sonrası saha ortasında Özer Hurmacı'yla da bir süre özel olarak görüştü. Antrenmana izinli olan Bosingwa katılmazken, Onur ve Muhammet Demir, toplantı sonrası salona geçerek kuvvet çalışması gerçekleştirdi. Sakatlıkları bulunan Aytaç Kara ve Mehmet Ekici ise takımdan ayrı koşu yaptı. Mehmet Ekici'ye koşu sırasında Hami Mandıralı da bir süre eşlik etti.
 
"İYİ SİNYALLER ALIYORUZ"
Trabzonspor Futbol Koordinatörü Yılmaz Büyükaydın, antrenman sırasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, takım olarak eksikliklerin farkında olduklarını ve daha çok çalışmaları gerektiğini belirterek şunları söyledi:
 
"Bir taraftan şanssızlıklar da var. Her hafta bir oyuncu kaybediyoruz. Ya kart görüyor ya sakatlanıyor. Çok ciddi şekilde takım kadrosu kurmakta zorlanıyoruz. Son maçlarda altyapıdan oyuncularımızı kadroya kattık. Ama inşallah bazı maçlarda oynadığımız futbolla aldığımız sinyallerin iyi olduğunu, takım olma yolunda da mesafeler aldığımızı düşünüyorum. Netice alamadığımız için tabii ki üzgünüz. Her şeyden önce 3 puan almak zorunda olduğumuz maçlar var. Bir çıkış yapsak, birkaç maç üst üste kazansak, takımın çok iyi yerlere geleceğine inancım sonsuz."
 
"HAKEMLER 18 PUAN KAYBETTİRDİ"
Talihsizliklerin takımın belini büktüğünü de vurgulayan Büyükaydın, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Konya maçına dikkat ederseniz iyi pozisyonlar yakaladık ama gol yapamadık. Deplasmanda yakaladığımız böyle pozisyonları gole çevirmeniz lazım. Çünkü karşı takım Konyaspor haddini bilerek oynuyor. Çok iyi bir takım mı? Bana göre çok iyi takım değil ama kendi sahasında iyi bireysel paslaşıyor, iyi savunma yapıyorlar. Ama defanslarında ciddi bireysel hatalar yaptıklarını düşünüyorum. Biz gol yapamayınca sayısal eksik durumu da düşünce demoralize olduk. Ama bunu da atlattık. 2-3 iyi pozisyon oldu. Penaltı pozisyonu oldu. İlk an tereddüt gibi oldu ama sonra izleyen herkes Yusuf'un pozisyonunun penaltı olduğunu söylüyor. O oyuncu sarı kartlıydı. Verse penaltıyı onu atacak onlar sayısal eksik duruma düşecek. Maalesef bizde kolay atıyorlar, onlarda olmadı. Bunu tüm Türkiye gördü. Hakemlerin Trabzonspor üzerinde yapmış olduğu bu çalışmayı şu ana kadar 18 puanla ödedik biz. Ama biraz daha dikkatli olunması gerektiğini düşünüyorum. Konya maçında Ramazan Övüç'ü çok basit attı. Ama rakip takımdaki penaltıyı vermeyip adamı atmamak için penaltıdan faule çevirdi."
Büyükaydın, geçen hafta göreve başlayan scout ekibiyle ilgili olarak ise, "Yeni başladı arkadaşlarımız. Bir kısmı aramıza birkaç gün sonra katılacak. Planlama yapıyoruz, oyuncu kadromuzdaki durumu tespit ediyoruz. Acil eksik mevkilerimizi belirliyoruz. Önümüzdeki haftada çalışma programımızı daha ciddi şekilde yapacağız. Türkiye'ye, Avrupa'ya, dünyaya yayılıp çalışmalara başlayacağız. Scout ekibindeki arkadaşlarımızın bir kısmı yüzde 100 bu işi yapabilir anlamında demiyorum, yapamayan da olabilir. Yapanla devam edeceğiz. Görev değişikliği de yapabiliriz. Ama bu şekilde bu arkadaşlarımızla iyi bir ürün ortaya çıkaracağımızı düşünüyorum."
 
UFAK TEFEK YANLIŞLARI GÖRMEMEK LAZIM
Takım ve teknik direktör Hami Mandıralı hakkında çıkan haberlerle ilgili olarak da görüşlerini açıklayan Büyükaydın, şu ifadeleri kullandı:
 
"Öyle şeyler yazılıp çiziliyor ki, ben işin içindeyim ben bile okumamaya başladım. Her zaman bir kriz ortaya atılması doğru değil. Muhammet-Esteban olayına değinirsek, bu çok doğaldır. Futbolun içinden gelenler bilir. Maçta Esteban stresli havada tepki koymuş olabilir. Muhammet üzüldü tabi. Hırsından çıkarken üzülüyor insan. Yavaş hareket edince, tepki koydu Esteban. Öyle büyüttükleri kadar bir şey yok. Soyunma odasına giderken bir telaş oldu. İçeride birbirlerine sarıldılar, anlaştılar. Ortada bir şey yok. Bunlar çok doğaldır. Futbol oynayan insanlar soyunma odasında kavga da ederler. Bunlar yıllarca yaşandı, çok yaşandı. Önemli olan sonradan birbirleriyle arkadaş olmaları. Bir takım şeyleri çok büyütmememiz lazım. Zor dönemden geçiyoruz. Zor dönemde ufak tefek yanlışlar sıkıntılar olabilir. Bunları da görmemek lazım. Bizim daha iyi şeyler yapmamız lazım. Büyük bir camiayız. Düştüğümüz durumu kimse hazmedemiyor. Biz de hazmedemiyoruz. Gece gündüz mücadele veriyoruz. Takımı bir araya daha fazla nasıl toparlayabiliriz.oyuncuların erken iyileşmesini nasıl sağlayabiliriz diye. Takım tam bir toparlanmış veya hepsi düzelmiş halde olsa buralarda olmaz. Takımdaş olmak ve arkadaşlık yolunda da iyi mesafe aldığımız düşünüyorum."
 
Büyükaydın, Okay ve Aytaç'ın sakatlıklarının da düzelme aşamasında olduğunu ve haftasonu forma giyip giymeyeceklerinin maçtan önce belli olacağını söyledi.
 
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ