Galatasaray'da Espor kararı!

Galatasaray Esports takımı, yaz sezonunda League of Legends ile karşılaşmalara başlayacak.

22.12.2017 Cuma Güncelleme : 11.06.2018-16:27 Cuma
 
Galatasaray Esports takımı, 1905 Galatasaraylı Yönetici ve İş Adamları Derneği ve Galatasaray SK işbirliğinde yaz sezonunda League of Legends ile karşılaşmalara başlayacak.
 
27 Kasım 2017 tarihinde yapılan imza töreni ve basın toplantısı sonrasında Galatasaray Spor Kulübü ile 1905 Galatasaraylı Yönetici ve İş Adamları Derneği işbirliğinde yürütülecek Galatasaray Esports Takımı, League of Legends başta olmak üzere 2018 yılında farklı dijital oyunlarda da rekabetçi bir duruşla yer almayı planlıyor.
 
Yeniden yapılanma dönemindeki Galatasaray Esports’un başlıca hedefi önce yerel, ardından küresel başarı olacak. Galatasaray markasının kurucusundan aldığı ilham ile her rekabet alanında zirveyi hedefleyen ve bu motivasyon ile ülkemize spor vitrininde en hatırı sayılır başarıları yaşatan, Galatasaray Esports’un hedefleri de bu vizyon doğrultusunda belirlendi.
 
Galatasaray Esports, ülkemizin popüler dijital rekabet alanı League of Legends’ın yaz sezonuna tüm bu hedeflerini gerçekleştirmiş şekilde güçlü bir giriş yapacak.
 
1905 Galatasaraylı Yönetici ve İş Adamları Derneği Başkanı Metin Öztürk “Galatasaray ile espor için yaptığımız işbirliğini daha 3 hafta önce yaptığımız bir imza töreni ile duyurmuştuk. Sürdürülebilir ve başarılı bir Galatasaray Esports sistemi oluşturmak için kış yerine League of Legends yaz sezonundan başlama kararı aldık. Galatasaray Esports ile sadece League of Legends’da değil başka dijital oyunların liglerinde de yer almayı hedefliyoruz. 2018 için 1905 GSYIAD olarak espora 2 Milyon TL bütçe ayırdık ve ilerleyen dönemlerde de yatırımlarımız devam ediyor olacak.” açıklamasında bulundu.
 
 
 
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ